"להקפיא פיטורי עובדים בטבע"

חברי ועדת הכספים קראו להנהלת חברת טבע "להקפיא למשך שלושה חודשים, עד לאחר החגים", את התכנית של החברה לפטר 350 עובדים, נוכח המשבר אליו נקלעה ועל רקע פיטורי אלפי עובדים של החברה ברחבי העולם.

 

את הדברים אמרו חברי הכנסת בדיון מיוחד שיזם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בעקבות פרסום הכוונה של החברה לפטר עובדים כחלק מתהליך התייעלות והתמודדות עם המשבר בשבוע שעבר. גפני קרא לנציגי הנהלת החברה שהשתתפו בדיון ש"לא לעשות כל מהלך חד-צדדי במשך שלושת החודשים הבאים עד אחרי החגים" וכן "לעשות את הדברים בהסכמה ובהידברות עם ועד העובדים וההסתדרות". רובם המוחלט של חברי הכנסת בדיון הביעו עמדות נוקשות ביחס לחברה ואמרו ש"חייבת להתקיים הדדיות ביחסי המדינה-טבע" וכי "לאחר שנים בהן החברה נהנתה מהטבות מפליגות, עליה להבטיח שלא תצמצם חד-צדדית בכוח האדם שלה בישראל ואף תגדיל את קליטת העובדים".

חברי הכנסת הביעו חשש, שמא "הפיטורים הינם מטרה בפני עצמה על-מנת להציג מצג התייעלות בפני בעלי המניות ולאחר-מכן ייקלטו במקום המפוטרים עובדי קבלן" ואף איימו לפגוע בהטבות לחברה באמצעות חקיקה. יו"ר הוועדה, ח"כ גפני, הודיע כי "פיטורי עובדים ואח"כ קליטת עובדי קבלן במקומם, זה דבר שלא יעבור!".

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "חברה עם 57 אלף עובדים בעולם, מתוכם 7,000 בישראל, 1,000 המצאות גנריות רק בשנה הזו, עם מחזור עסקים של 21 מיליארד דולר מתוכם 4 מיליארד דולר בייצוא מישראל, השקעות במו"פ 2 מיליארד ₪ בישראל. העובדים זה לא מספרים סידוריים, אלא חלק אינטגרלי בהצלחתה. מצד שני, החברה נקלעה למשבר. בקרב עובדי החברה בעולם 7,000 עובדים מועמדים לפיטורין, 13% מכלל העובדים ובישראל פחות מחצי, כ- 7%; 350 עובדים. צריך לשאוף שאלה שיצטרכו לעזוב, הדבר ייעשה בהסכמה תוך סיוע של התאחדות התעשיינים, לכך שמי שיירצה ייקלט במקום חלופי. אנחנו מתגייסים לטובת העניין".

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני): "טבע חברה מצליחה ברמות בינ"ל בגלל המצאה שפותחה במכון ויצמן במימון המדינה; ה'קופקסון' ואח"כ החברה מינפה את זה. הכישלון בא לידי ביטוי בפיטורין, לאחר שהחברה עם כל השכר האדיר לבכיריה, השקעות הרפתקניות כושלות וצניחת המנייה ב- 40%, לא בגלל העובדים אלא בגלל החלטות ניהוליות כושלות. עלות העסקתו של יצחק פטרבורג השנה היא 24 מיליון ₪ וזה היה מכסה לפחות חצי משכר העובדים שרוצים לפטר עכשיו. למה הם צריכים לשלם המחיר על ההחלטות הכושלות בתקופה שהוא היה יו"ר הדירקטוריון? סיבת הפיטורין אינה כלכלית, כי על כל עובד שיפטרו יביאו עובד קבלן, רק שיוכלו לפרסם שפיטרו לטובת המשקיעים. בעבר המשקיעים הריעו לאחר פרסום החלטת פיטורין. זה פיטורים חד-צדדיים בלי להידבר עם הוועד. יש דרכים אחרות כמו הסכמי פרישה, אנשים בני 50-55 שסיכוייהם למצוא עבודה חלופית אפסיים. טבע נהנתה במשך שנים מהטבות מס מפליגות. בשיא היא משלמת בשנה האחרונה 17%, וזה עדיין פחות מחנות מכולת שמשלמת 26% מס ולכן יש סיבה לשר האוצר לתבוע מטבע לא לבצע את הפיטורין האלה בשיחת טלפון אחת. עם אזהרה קלה העניין ייפתר".

     ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני): ״אני מודאגת מהמגמה בתעשייה הישראלית בחודשים האחרונים. מפעלים נסגרים ועובדים מפוטרים, אך דבר לא ידמה לפיטורים בספינת הדגל, טבע, שאינה סתם עוד חברה. מותר לחברה להיקלע למשבר ואפילו לנקוט צעדי התייעלות. אבל נדרש לנהל את המשבר עם העובדים, לא נגדם. העובדים שותפים לייצור ה- DNA של טבע ולקרוא ליו״ר ועד העובדים, שמבקש להילחם יחד עם ההנהלה על הבראתה ״בריון״, זאת טעות גדולה. בצד זאת אני רוצה לציין את פעולתו של בעל המניות האקטיביסטי, בני לנדא, שלאורך שנים מצביע על הגורמים ועל האחראים למצבה של החברה; הרכב הדירקטוריון, מיזוגים שלא צלחו, נטילת חוב שיהיה קשה לשרת אותו והעדר חלופה עסקית לקופקסון; לא העובדים הם האחראים לכל אלה, ואני מקווה שתימצא הדרך הראויה לדאוג לתכנית פרישה מרצון, הסבת עובדים והעברה שלהם לתפקידים חלופיים".        

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני): "טבע היא ספינת דגל שהקברניטים שלה קצת התבלבלו ומותר לטעות, אך חייבת להיות פרופורציה בין מה שקרה בפועל לבין הפתרון הקל של פיטורי עובדים. פעם שנייה, התיאור הנייטרלי לחלק שיש לעובדים בבניית החברה ובנוסף, הפרסומים מהשבוע האחרון שמתארים את העובדים כלא יעילים ואפילו כבריונים". 

ח"כ שמולי הוסיף: "מבקר המדינה כבר ביקר בחריפות את הטבות המס מרחיקות הלכת לטבע. רק במדינת ישראל ניתן להרעיף כל שנה מיליארדי שקלים הטבות מס בלי לשאול שאלות ובלי להעמיד התניות, כגון עוד השקעות וקליטת עובדים. בסוף המדינה גם חוטפת אגרוף של פיטורי עובדים. משהו פה לא בסדר, צריך להישאל מה המדינה מקבלת חזרה, אחרת אין הטבות מס, אחרת מדובר בהפקרות. לפני שמגיעים לתחתית של העוגה בטבע יש עוד כל-כך הרבה קצפת לטפל בה. הוצע למנכ"ל הנכנס 20 מיליון דולר. פיטורי 350 איש זה לא פרופורציונלי. אם חייבים פתרון כואב, שיהיה כואב לשני הצדדים אך כעת זה לא כך, כעת ההנהלה לא תשלם כל מחיר וכל הגרזן יונחת על העובדים".

ח"כ יוסי יונה (המחנה הציוני): "העניין פה זה יחסי מדינה-חברה פרטית. אני בעד יצירתיות ויזמות, אך רוצים לברר מה טיבם של יחסי המדינה עם המגזר הפרטי. החוק לעידוד השקעות הון מציין במפורש את מטרתו; הגדלת התעסוקה בפריפריה וזה לא מתקיים כאן. לגבי מצבת כוח האדם, שהחוק אומר שאם המדינה מיטיבה עם חברה כלשהי זה על-מנת לעודד כמה שיותר תעסוקה של עובדים בארץ. ואז אנחנו מגלים שמצבת כוח האדם בשנים האחרונות דווקא ירדה. צריכים לשקול מהם הצעדים האופרטיביים של המדינה, או באמצעות חקיקה. למשל לתקן הנחיות חוק עידוד השקעות הון שהטבות של המדינה לחברה יהיו תלויות משמעותית על הגדלת שיעורי התעסוקה במשק, ושלא יהיה רק בתקנות אלא בחוק עצמו. הכנסת צריכה להידרש ולהגביל את יכולת המדינה לחלק הטבות ללא הדדיות".       

ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני): "היחסים בין מעסיקים-עובדים צריכים להיות סימביוטיים והשת"פ ביניהם מביא את השגשוג. כך בעולם, אך לא כך המצב כאן. לא היה דיאלוג אמיתי ולא בתום לב אלא ישר מגיעים לפיטורי עובדים. האם במקום העובדים שיפוטרו יביאו עובדי קבלן, כי זה אינדיקטור לתום לב. אם מתכוונים להביא עובדים אחרים בדלת מסתובבת אז אנחנו מבינים בדיוק מה הכוונה מאחורי המהלך בתחרות מי מפטר יותר".    

חבר הכנסת היחיד שהנמיך מעט את הטון נגד טבע היה ח"כ רועי פולקמן (כולנו): "אני מציע בלי שיח של עריפת ראשים אלא של שותפות. העובדים וההנהלה יחד צריכים לפעול לחיזוק החברה ומניעת פיטורין ככל הניתן. שמח שבתחילת הפגרה לא עוברים בשקט על פיטורי עובדים, אבל אני רוצה לדבר על המוסיקה, לא צריך לדבר על עריפת ראשים, מילת המפתח היא "יחד". בוועדות כספים קודמות דיברנו לא מעט על הצורך של ישראל להיות תחרותיים בעולם ולאפשר השקעות והטבות מס, זו לא מילה גסה. לימים זה מה שהוביל לרכישה של Mobile-Eye. אנחנו צריכים לבחון איך אנחנו מסייעים לחברה ולעובדים גם יחד. חלק מהעניין פה זה המשבר של החברה ואין ספק שפיטורי עובדים צריך להיות המוצא האחרון, אבל לא צריך להפוך את האירוע הזה למלחמה בין החברה לבין העובדים, האינטרס של כולם זה חיזוק החברה".  בעקבות דבריו התפתח עימות בינו לבין ח"כ יחימוביץ' והוא קרא לעברה: "את ניהלת פעם חברה גדולה?". 

ח"כ יחימוביץ' השיבה לו: "ואתה ניהלת?". ח"כ פולקמן: "לא, אבל יש גבול ליוהרה להיכנס לשיקולים של החברה".        

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני): אני חרד לעובדים אך גם למשבר החברה, שחשובה מאוד לתעשייה הישראלית וחייבים לדאוג שתצא ממנו טוב. הסכום הוא אדיר, בעשור האחרון קיבלה הטבות מס של 18 מיליארד ₪, סכום בלתי נתפס. נכון שאין התלייה בין ההטבה הזאת להעסקת עובדים. צריך להקפיא את המצב הנוכחי, העובדים לא יינקטו צעדים חד-צדדים והחברה לא תפטר חד-צדדית לשלושה חודשים עד אחרי החגים. עד אז שיגיעו להסכמות, פרישה מרצון, כדי שלא תהיה אסקלציה במשבר, כי באווירה גרועה זה לא ייגמר טוב מבחינת כל הצדדים. יש שוטים אך לא נכון להפעילם עכשיו".

סמנכ"ל בכיר בטבע, דוד לוסטיג: "פועלים להבטיח את מפעלי הייצור בישראל, העובדים חשובים לנו והחברה בישראל חשובה לנו ומעוניינים לחזק אותה ע"י הבאת עוד עבודה לישראל. לצורך כך השקענו 1 מיליארד שקלים רק בתפעול בשנים האחרונות, משקיעים מיליוני שקלים מדי שנה בעובדים ועל-מנת להביא את המוצרים הנכונים שימשיכו לחזק את מפעליי החברה בארץ. טבע רכשה חברה שיש לה מוצר ביולוגי נגד מיגרנה ואנחנו בשלבים סופיים לצאת לשוק עם המוצר בשנה הבאה והשקענו במפעל הסטרילי בכפר-סבא בטכנולוגיות, הקמנו מעבדה ביולוגית וקלטנו 25 חוקרים והשנה עושים מהלך. בנוסף, פיתוח כחול לבן 'טבע-אדפטור' להגן על אחיות שמשווק בכל העולם. החלטנו לייצרו בקריית שמונה ובשנה האחרונה הכפלנו את מצבת העובדים בקריית שמונה, וכיום יש 300 עובדים במפעל הזה וקיבלנו עשרות מיליוני ₪ לייצר הדור הבא של המוצר".    

לוסטיג עוד: "מזה מספר שנים מתמודדים עם קשיים לא פשוטים בתעשייה הגנרית. התחלנו לטפל במנהלים, הורדנו שכבות ניהול מיותרות. בכפר-סבא היה שני מפעלים ואיחדנו לאחד, הורדנו עשרות מנהלים. ב- 2015 התחלנו בתכנית לפרישה מרצון. חייבים את העובדים הנכונים במקום הנכון ויש לצערנו עובדים שלא מצליחים להשתלב בטכנולוגיות החדשות. ויש עובדים שיצאו בתנאי פרישה מצויינים בסכום ממוצע של 1.09 מיליון ₪ לעובד. לצערנו, במסגרת המשבר שיש לנו, אנחנו נאלצים לצמצם בכוח האדם בשני מפעלים בלבד והתהליך ייעשה בהיוועצות עם הוועד וההסתדרות לקראת פתרון".       

יו"ר ועד העבדים בטבע בכפר-סבאאלירן קוזניק: "כואב לי כי סמנכ"ל בכיר אומר כאן יש רשימות לפיטורין. יום ראשון שעבר הודיעו לנו שטבע הולכת להתייעלות לקראת פיטורין ואז מקבלים סמס-ים מעובדים שקיבלו הודעות על פיטורין. זו לא היוועצות. יו"ר התאחדות התעשיינים מדבר על 7,000 עובדים, אך יש 6,800 חסרים כאן 200. יש עשרות עובדים שפוטרו וחזרו כעובדי קבלן עם סל פחות טוב. הנהלת טבע שלחה מכתבים לעובדים בזמן שאנחנו במאבק. הנהלת טבע אומרת שמדובר ב- 350 עובדים בלבד! מזה בלבד??! העובדים בעננה מאוד קשה, חוסר ודאות קשה. לא רוצים לפגוע בחברה אך לוודא שהעובדים לא ייפגעו".     

בעקבות החזרה על הטענה שהפיטורין ילוו בקליטת עובדי קבלן אמר סמנכ"ל החברה, לוסטיג: "לגבי עובדי הקבלן, אין לנו שום כוונה לדלת מסתובבת אלא תורך אמיתי לצמצם כוח אדם ולהכשיר עובדים לטכנולוגיות החדשות".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, שב בסיכום הדיון על קריאתו להנהלת טבע "להקפיא את פיטורי העובדים למשך שלושה חודשים עד אחרי החגים ולהיכנס להידברות עם הוועדה ועם ההסתדרות". גפני קרא לחברה להשיב בתוך שלושה ימים לגבי החלטתה בעניין והודיע שוועדת הכספים תקיים דיון המשך בנושא בעוד שבוע. 

 

שי טלמור,
0 תגובות