"פגיעה בקדושת החיים"

בדחיית הערעור ממשיך בית הדין הצבאי לערעורים את הכשל הערכי של בית הדין הצבאי ושל הפרקליטות הצבאית שהחליטה להאשים את אלאור אזריה בתחילה ברצח ולאחר מכן בהריגה.

מחבל שיוצא לרצוח יהודים הוא בן מוות ומי שהורג אותו לא יכול להיות מואשם ברצח וגם לא בפגיעה בקדושת החיים. נקודה.

אין שום קדושה בחייו של מחבל נאלח שנכנס לבית בליל שבת ושוחט משפחה. מי שהורג אותו או את שכמותו תוך כדי סיטואציה מבצעית לא יכול להיות מואשם בהליך פלילי ומושלך אל מאחורי סורג ובריח. את בתי הכלא צריכים למלא מחבלים ולא חיילים מצטיינים שנלחמים בהם. חיילים גיבורים שמעדו ועברו על הפקודות צריכים להיות מטופלים בהליך משמעתי ולא בדין הפלילי.

יש לי כבוד רב לבית הדין הצבאי אבל עם כל הכבוד הזה לא שופטיו הם שיקבעו את סולם הערכים של החברה. סולם הערכים שהכתיב בית הדין הוא כזה שמרחם על אכזריים ומתאכזר לרחמנים. סולם ערכים שחס על חייו של מחבל אכזרי ומתאכזר ללוחם גיבור ומצטיין. תיקון העיוות הערכי הזה זה משהו שנצטרך לבחון איך לעשות בכנסת ובממשלה - במגרש שבו בדמוקרטיה נקבעים ערכי החברה.

אני קורא לרמטכ"ל להיות קשוב להלכי הרוח של הרוב המוחלט בחברה ולחון את אלאור אזריה לאלתר כדי שהוא לא יישב יום אחד בכלא. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להתבזות כך בעיניי אויביה.

בצלאל סמוטריץ',
0 תגובות