"תבדקו לפני שאתם מפרסמים שקרים ועיוותים"

כמה הוציאה חברת חשמל על פרסום לשנה? האם חובה על חברת החשמל לפרסם הודעות לציבור?

התנועה לאיכות השלטון יוצאת בביקורת על חברת החשמל, שמצידה מגיבה במתקפה חזרה.

בתנועה לאיכות השלטון אומרים: "7.2 מיליון ש"ח - כך פורסם לאחרונה, שחברת החשמל שילמה על הקמפיין. וזה לא הכל: החברה, עפ"י אותם פרסומים, הוציאה 18 מיליון ש"ח (!) על פרסום בשנה - מה שהקפיץ את ההוצאות על פרסום של חברת החשמל ב-50%! והחוב של חברת החשמל? לאחרונה פורסם שהוא כבר הגיע ל-74 מיליארד ש"ח. וחשבון החשמל שלכם? ממשיך לעלות".

בתנועה לאיכות השלטון תוקפים את בכירי חברת החשמל: "ותוך כדי כך, בכירים בחברת החשמל נחשדים בקבלת שוחד מחברת סימנס וארבעה מעורבים חדשים בפרשה נעצרו - וזאת אחרי שהשופט לשעבר דן כהן כבר הורשע בקבלת שוחד מסימנס בזמן שהיה דירקטור בחברת החשמל.

ומי משלם את החשבון על כל החובות והבזבוזים? ניחשתם נכון - אתם. באוצר כבר הודיעו שהמדינה תערוב לחובות של חברת החשמל. כבר לפני זמן רב התחלנו לפעול נגד חריגות השכר בחברה והנסיונות להלבינן - ונראה שמישהו בחברת החשמל צריך להתעורר ולספק תשובות לכל השאלות הקשות האלה - ולהפסיק לעשות בכספי הציבור כבתוך שלו, ולבזבז על חשבון כולנו".

אבל בחברת החשמל עונים: "הגיע הזמן שהתנועה לאיכות השלטון שמתקיימת מכספי התרומות שלנו יבדקו לפני שמפרסמים שקרים ועיוותים".

על הטענות לחוב של חברת החשמל עונים בחברה: "החוב של חברת החשמל הינו 43 מיליארד שכל כולו לפיתוח ודלק. הסיבה לחוב מדיניות של המדינה לשלוח לגיוס במקום להעלות תעריף עבור השקעה בפיתוח רשת החשמל".

על פרשת סימנס אומרים בחברת החשמל: "פרשת סימנס האומללה לא רלוואנטית להנהלת החברה הנוכחית..מדובר בלשעברים שחברת החשמל מנהלת נגדם תביעה משפטית. זה שיש תפוח רקוב לא אומר שכל הארגז הלך".

על הוצאות הפרסום של החברה יש לחברת החשמל תשובה מעניינת: "הפרסום של שקע ותקע הוא דרך ידידותית לדבר על בטיחות. בטיחות ילדים. חיסכון בחשמל. ודרכי התקשרות עם החברה. זאת החובה של חברת החשמל לעשות קמפיינים בתחומים אלה. אם לא הייתה עושה היו תוקפים אותה".

בחברת החשמל אומרים לתנועה לאיכות השלטון: "תשקיעו שעתיים בפגישה עם מנכ"ל או יו"ר החברה ותתעדכנו. אתם מדברים בסיסמאות וזה פוגע באמינות שלכם ושם אתכם בשורה אחת עם פייק ניוז. או שמא זו הדרך שלכם להגיד אנחנו כאן ואחנו רלוונטיים. אפשר לצפות מהג/ינג/י ליותר מזה".

עדי נוי,
0 תגובות