"דיון ראווה על חוק הלאום"

דיון הראווה על חוק הלאום שהתקיים היום בכנסת היה צריך להתקיים בכלל ב"בית המכפלה" בחברון, יחד עם 120 הפולשים שמתבצרים שם, זה בהחלט תואם יותר לאג'נדה של הקואליציה: אובדן הביטחון על ידי הבערת השטח.

"דיון" זו באמת הגדרה יפה למצעד הפופוליסטי של נאומים לאומניים שנציגי השלטון הציגו. נאומים על הגדרת הריבונות על מדינת ישראל- ממש כאילו חזרנו לבאזל. רק שכחו שמדינת ישראל הוקמה לפני 69 שנים, וחוק הלאום שהם מקדמים לא רלוונטי לכלום, מלבד הפרה גסה של האיזון החשוב בין מדינה שהיא בית לעם היהודי, לבין שוויון לכל אזרחיה. מה שנקרא- בין היהודית לדמוקרטית. זו הממשלה שלנו: במקום להרגיע את המשבר המדיני החריף והמצב הביטחוני, פועלים לתקוע עוד כמה אצבעות בעין לאזרחי ישראל הערבים ולירוק בפנים של רוב אזרחי ישראל החילונים.

חוק הלאום הוא רק עוד מהלך במשחק הנואש של נתניהו להסית את הדיון מהחקירות עליו. מהלך שמתווסף לאחרוניו - ערעור חריף של הסטטוס קוו ויצירת משבר עם כל ערביי ישראל, פלסטין והעולם, וההחלטה להשאיר 15 משפחות שפלשו לתוך בית המכפלה בחברון. דווקא עכשיו, אחרי שבועיים של הסלמה ביטחונית ומשבר מדיני חריף, פולשים 120 איש ואישה למקום הנפיץ ביותר בשטחים, וראש הממשלה ושר הביטחון מחליטים שאין צורך בהתערבותם. אין זמן עכשיו לעסוק בביטחון מדינת ישראל, יותר חשוב לקשקש עצמם לדעת על לאומנות ודתיות.

נתניהו, כל שנותר מהטייטל שלך- "מר ביטחון" הוא הפקרת הביטחון למען הישרדות אישית ומשחקי אגו בינך לבין בנט על רכישת אהדת מתנחלי בית המכפלה בחברון, 99% אזרחי ישראל האחרים, משוועים למנהיגות אחראית ושקולה.

 

מיכל רוזין,
0 תגובות