מרכז מבקרים להנצחת ז'בוטינסקי

במסגרת ציון יום פטירתו של זאב ז'בוטינסקי החליטה הממשלה להנחות את משרד ירושלים ומורשת לקדם תכנון, פיתוח והקמה של מרכז מבקרים להנצחת מורשתו של זאב ז'בוטינסקי.לצורך יישום הקמת מרכז המבקרים הקצו משרדי הממשלה השונים 14 מיליון ש"ח.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "התקומה הלאומית שלנו לא הייתה מתאפשרת, קודם כל ללא הרצל, ואח"כ ללא שורה קטנה של מנהיגים שאחד מהם הוא ז'בוטינסקי. התרומה של ז'בוטינסקי היא ייחודית ואינה מוכרת, בניגוד לתרומות אחרות שמוכרות יותר. הייתה לו השפעה על בן גוריון ועל תפיסות הייסוד שלנו. אבל דבריו חיוניים לא רק לתיעוד העבר, אלא להבטחת העתיד ולכן יש חשיבות מיוחדת בהחלטה זו.
המשנה של ז'בוטינסקי צפונה במרתף, תרתי משמע, אף על פי שהיסודות שלה מבעבעים וחיים בעמנו. לכן יש צורך לעבור את התהליך הפורמלי הזה על מנת לתת את האמצעים והכלים להביא את תורת ז'בוטינסקי לכלל הציבור".

שר ירושלים ומורשת זאב אלקין: "מורשתו של זאב ז'בוטינסקי ובראשה מדיניות 'קיר הברזל' מתבררת כרלוונטית עד ימינו אנו. מוטלת עלינו החובה לשמר, להנציח ולהנגיש את מורשתו של ז'בוטינסקי גם לדור הצעיר ואני גאה להוביל את הפרויקט החשוב הזה במסגרת משרד ירושלים ומורשת."

ליאור חיון,
0 תגובות