יצירות אומנות של שוטרים

נפתחה במכללה הלאומית לשוטרים, בבניין ההדרכה בבית שמש תערוכה של שוטרים יוצרים. התערוכה שנפתחה במעמד מפכ"ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, וסגל הפיקוד הכללי של המשטרה, תציג למעלה מ-160 יצירות אומנות מגוונות, פרי עבודתם של 55 שוטרים, גמלאים וארבעה חללים.

בין היצירות שיוצגו: ציורים, פסלים, תבליטים, צילומים ויודאיקה. חלק לא מבוטל מן היצירות נוצרו עקב אירועים קשים אותם חוו השוטרים במהלך תפקידם כחוקרי זירות פשע וכחוקרי זירות פח"ע. חלקם פרשו מן השירות עקב פוסט טראומה. תהליך היצירה, סייע להם בהתמודדות עם האירועים ועם המציאות המדממת אותה חוו יום יום, ואפשרה להם הלכה למעשה - לחזור לשגרת חייהם. 

אוצרת התערוכה, שירלי סיגל, עיצבה את התערוכה באמצעות הדבקת רקעים של צילומי נוף פנורמיים כגון נוף מדברי, נוף עירוני, צילומי ים ודיוקנאות. הצילומים הפנורמיים (שהודבקו על קירות המכללה) משמשים רקע ליצירות האומנות המוצגות בפני קהל באי המכללה. התערוכה תוצג לתקופה של כשנה, במגמה לקיים תערוכות מתחלפות.

מפקד המכללה, תת ניצב חיים בלומנפלד, אמר בדבריו כי התערוכה הינה חלק ממחויבות המשטרה לחדשנות, יצירה ולחשיבה פורצת דרך. "חיפשתי דרך להחיות את מסדרונות מרכז ההדרכה באופן שייתן השראה לבאים בשעריה״, אמר מפקד המכללה. 

ניצב אבשי פלד, ראש אגף הדרכה, ציין בדבריו כי ״האומנות דורשת השראה, דיוק, התמסרות ויצירתיות - אותן תכונות הנדרשות משוטר מקצועי האמון על שירות הציבור ומוכוון לביצוע המטרה״.

יוני נעימי,
0 תגובות