ליקויים באוטובוסים של קווים

בעקבות חומרי חקירה שהצטברו בתקופה האחרונה במשטרת ישראל, אודות ליקויי בטיחות חמורים באוטובוסים המסיעים נוסעים בכבישים עירוניים ובינעירוניים של חברת קווים, ביצעו שוטרי ובלשי אגף התנועה פעילות אכיפה גלויה באזור העיר אלעד, זאת על מנת לאתר את האוטובוסים ולבצע בדיקות תקינות ובטיחות בכלי הרכב. 

שוטרי אגף התנועה המתינו לנהגים לפני עלייתם להגה בכדי למנוע את נסיעתם עם ליקויי בטיחות ובכך למנוע מלסכן את הנהג ונוסעיו. במקרים נוספים איתרו השוטרים אוטובוסים שהיו בנסיעה והובילו אותם למתחם שבו ביצעה המשטרה את הבדיקות הנדרשות.

במהלך הפעילות נבדקו ע"י סיירים ובוחנים של משטרת ישראל המתמחים בהכשרתם לאיתור תקלות מכניות ובטיחותיות בכלי רכב, כ-40 אוטובוסים של החברה ומתוכם נמצאו כ-20 אוטובוסים עם ליקויי בטיחות אשר אינם מאפשרים את נסיעתם בכביש, בין היתר ליקויים במערכות ההיגוי והבלימה, דלתות מוטרדות, תקלות חשמל, מושבי נוסעים לא תקינים ועוד עבירות תקינות נוספות.

בסיום בדיקות המשטרה עוכבו לחקירה במשרדי החקירות של אגף התנועה 20 נהגים הנמנים כעובדי החברה בחשד לנהיגה ברכבים ציבורים עם ליקויי בטיחות. עוד עולה מהחקירה כי הליקויים דווחו בעבר לגורמים בחברה וככל הנראה בחלק מהמקרים לא טופלו כנדרש.

יוני נעימי,
0 תגובות