נערים חרדים סיימו את פרויקט מיל"ה

התקיים בשלכת ראש עיריית רחובות טקס סיום פרויקט מיל"ה במגזר החרדי, בהשתתפות 12 נערים מתלמוד תורה "עץ חיים" בעיר. בוגרי הפרויקט מצטרפים לקרוב ל-15 אלף בני נוער מכל רחבי הארץ שהשתתפו בפרויקט וסיימו אותו בהצלחה. 

פרוייקט מיל"ה – משטרת ישראל למען הנוער, הוא פרויקט הדגל החברתי-מניעתי של משטרת ישראל. הפרויקט מתקיים מזה מספר שנים בכל רחבי הארץ, כחלק ממדיניות של שיטור מבוסס קהילה. מטרתו היא לשקם בני נוער ולהעניק להם הזדמנות נוספת, ידע, כלים ומוטיבציה לקיים אורח חיים נורמטיבי כאזרחים שומרי חוק. 

במהלך הפרויקט בני הנוער לוו על ידי שוטרי וקציני יחידת הסדר תיק מותנה של חטיבת התביעות במשטרה, ונחשפו לעבודת המשטרה ולנושאים מגוונים וערכיים רבים.

יחידת הסדר תיק מותנה החלה לפעול במשטרה אשתקד בפריסה ארצית, והיא אמונה על יישום חוק המעניק כלי נוסף להתמודדות עם ביצוע עבירות מחוץ לכותלי בית המשפט. ההסדר הייחודי מספק הזדמנות לאזרחים נורמטיביים לסיים את ההליך ללא הרשעה פלילית. מדובר בהליך מנהלי, במסגרתו מסכים התובע לסגור תיק פלילי נגד חשוד שנמצאו נגדו ראיות המאפשרות את העמדתו לדין, וזאת בתמורה, בין היתר, להתחייבותו לשלם פיצוי, התחייבות להימנע מביצוע העבירה וביצוע עבודות שירות לתועלת הציבור. 

רב המשטרה, נצ"מ הרב רחמים ברכיהו, ברך את הנערים מסיימי התכנית וסיפר את סיפורו האישי שכולו תקווה. הרב איחל לנערים שיעלו מעלה בעולם התורה ויהיו מהמאורות של הדורות הבאים. הרב ציין את תפקידה של משטרת ישראל בחיבור ובנתינה ההדדית שבין בני הנוער המופלאים לבין משטרת ישראל.

דור מנשה,
0 תגובות