"חוק שכירות הוגנת" אושר סופית

הצעת החוק קובעת כי דירה אינה ראויה למגורים אם אין בה מערכת ביוב, מערכת חשמל או תאורה, אין בה פתחי אוורור ותאורה טבעית, מערכת לאספקת מי שתייה; שנתיים מאסר למי שיפר את החוק

הצעת חוק השכירות והשאילה (תיקון), התשע"ו-2016 הממשלתית אליה מוזגו שש הצעות חוק פרטיות שיזמו הח"כים דב חנין, רועי פולקמן, אורלי לוי-אבקסיס, תמר זנדברג, יאיר לפיד ויעל גרמן, סתיו שפיר ונוספים.

התיקון המרכזי בהצעת החוק הוא הוספת פרק מיוחד העוסק בחוזה שכירות למגורים שנועד להבטיח יחסים הוגנים יותר בין שני הצדדים לעסקה, לתת פתרונות הולמים המותאמים לשוק המתפתח של שכירות למגורים, ולהבטיח רמת איכות מינימלית לדירות המושכרות למגורים. הצעת החוק מסדירה היבטים חוזיים שונים בין משכיר לשוכר בשכירות של דירה למגורים ומגדירה בין השאר מהו חוזה שכירות למגורים ומהי דירה שאינה מתאימה למגורים. 

יו"ר ועדת החוקה ח"כ ניסן סלומינסקי אמר כי הצעת החוק בנויה על שלושה עקרונות; הרצון להגן על השוכר מפני המשכיר; שמירה על זכויות הפרט תוך הבנה שאי אפשר להכתיב לפרט מה טוב בשבילו; שמירה על זכויותיו של משכיר, צריך לזכור כי יש מקומות בארץ שיש אינטרס לסייע לשני הצדדים וצריך להיות הוגן גם עם השוכר וגם עם המשכיר.

ח"כ סולמינסקי ביקש להודות לששת חברי הכנסת היוזמים שדחפו לקידום החוק ללא הפסקה.

ניצן אביבי,
0 תגובות