"היה עדיף שפשוט תשתוק!"

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין תקף היום את יו"ר הפרלמנט הירדני, עאטף א-טרוואנה, בעקבות דברים שנשא אתמול בפרלמנט ובהם שיבח את מבצעי הפיגוע בהר הבית ביום שישי.

אדלשטיין אמר: "אתמול, התרחש אירוע פרלמנטרי חמור, אפילו חמור מאוד. בעוד שכולנו עדיין כואבים את הפיגוע שהתרחש ביום שישי בהר הבית, בו נרצחו שני שוטרים צעירים, עמד יושב-ראש הפרלמנט הירדני עאטף א-טרוואנה – מעל דוכן הפרלמנט ואמר: "השהידים משקים את האדמה הטהורה". לא יעלה על הדעת שאישיות כל כך בכירה, במדינה שיש לנו עימה הסכם שלום, תעודד רצח של אזרחי ישראל״.

אדלשטיין פנה ליו"ר הפרלמנט הירדני ואמר: "מר א-טראוונה , הדבר הבסיסי שנדרש ממך, כאיש ציבור וכבן-אדם – היה לגנות בחריפות את הפשע הנתעב הזה. אתה היית אמור להיות מהראשונים שיגידו: אסור בתכלית האיסור לפעול באלימות בשום מקום – ובטח לא לחלל מקומות קדושים! ואם לא גינית – היה עדיף שפשוט שתשתוק!"

אדלשטיין ציין כי הוא פוגש ראשי פרלמנטים בכל העולם, ותמיד אומר שהמטרה שלו היא ליצור מסגרות לשיתוף פעולה אזורי, יחד עם המקבילים אליו במדינות ערב. "אמירות מהסוג שנשמעו אתמול מפיך מרחיקות את המטרה הזו מאד, ואין אלא להצטער על כך", אמר אדלשטיין.
 

שגית לוי,
0 תגובות