אושר החוק לאיסור צריכת זנות

שיתוף פעולה של זהבה גלאון ממרצ ושולי מועלם מהבית היהודי הביא להצלחה בהכנסת הצעת החוק לאיסור צריכת זנות ("הפללת לקוחות") לספר החוקים הישראלי.

גלאון אומרת: "ואין לתאר כמה זה משמח אותי. הגשתי אותה לראשונה בכנסת ה-17, לפני קרוב לעשור. בכנסת הנוכחית הגשתי שוב, יחד עם שולי מועלם, הצעה מעודכנת שנוסחה על-ידי המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות. כוחות פוליטיים וכלכליים עצומים נאבקו כדי שלא תעבור, אבל כמו כל דבר צודק ונכון – אי-אפשר לעצור אותה.

הצעת החוק הזו עברה בועדת השרים לחקיקה. המשמעות היא שמדינת ישראל תצטרף למועדון המדינות שמסרבות לקבל את הזנות כתופעה לגיטימית כמו שבדיה, נורבגיה וצרפת. המשמעות היא שהחברה הישראלית מסרבת להמשיך לתת לגיטימציה לזנות, שהיא אונס במסווה של סחר חליפין. זה מעגל של כאב ואומללות ומדינת ישראל סוף סוף מכירה בכך שמי שמניע אותו, אלה שחושבים שאפשר לקנות גוף של אדם, הם עבריינים.

החוק והמוסר הם לא תמיד זהים, ותפקידנו כמחוקקים הוא להסדיר את החוק כדי שיעלה בקנה אחד עם הערכים שסביבם מאורגנת החברה הישראלית. התקרבנו – שמאל וימין, נשים וגברים, חילונים ודתיים – צעד אחד נוסף לקראת חברה ישראלית בריאה ושוויונית יותר".

יעל קיים,
0 תגובות