הדוד של כנרת בראשי

יש לי סיפור בשבילכם.

תכירו, זה דוד שלי, דוד יעקב. איש יקר ומקסים. גבר גבר. כל חייו עבד, לא ישב בבית, לא ביקש הנחות/הקלות להפך רק שילם מיסים כמו שעון, ותרם. הוא עשה כסף והרבה, לא בזכות קשרים, הכל בעשר אצבעות.

כשהיה לו כסף הוא עזר לאחרים. תמיד והרבה.

דוד יעקב, איש ישר, לא תאמינו אבל בניגוד לטייקונים, החברים שלכם, שמסתפרים על חשבוננו, אצלו דרך ארץ זו לא סיסמא, זו א'גנדה.

יום אחד, ביש מזל, טעות אנוש בחברתו, פגעה בבניין מגורים (לא נכנס לעובדות).

דוד יעקב שלי, שעד אז התגורר בדירת גג היסטרית, בבניין שהוא בנה, באזור יקר, מצא את עצמו שקוע בחובות מעל הראש. הוא לא הבריח נכסים. לא התגרש בכאילו כדי לשמור על הבית, הוא בניגוד לשיפמן ושות' לא העביר לילדים כלום ושום דבר גם, לא ידית של דלת, גם לא בוטן.

דוד יעקב מכר את הבית, הרכב אפילו חלק מהריהוט כל החסכונות הכלללללל העביר לנושים.

זה לא הספיק, נשאר עוד קצת כסף לשלם. מיד ומבלי לחשוב פעמים הוא יצא לעבוד. לא רק הוא גם רעייתו. כל חודש הוא שילם ממשכורת דלה וצמצם את החוב.

הוא אחד החייבים הבודדים שהתבקשו להגיש צו הפטר. הנושים לא התנגדו כך גם הכונס. השופט פטר אותו בדקה וחצי, אחרי שפרגן לו על היושרה והדרך.

דוד שלי סיים את פשיטת הרגל בגיל מבוגר כמעט 70, מצבו הרפואי כבר לא להיט, הוא גר בדירה שכורה קטנה בלי מעלית הוא נתמך במקל הליכה ועולה כל יום, בקושי, 50 מדרגות. אין לו רכב הוא מתנייד בתחבורה ציבורית.

כאן לא מגיע הקטע של בואו נעזור לו. ממש לא! אנחנו פה ונהיה פה תמיד עבורו.

כאן בא הקטע של, פויה עליכם.

למה? בפעם הראשונה שדוד שלי פנה לבדוק את זכאותו. הוא שטח בפני הפקיד את סיפורו. "אין לי פנסיה, לא דירה, אני מתקשה ולא יכול יותר לעלות מדרגות, גם לעבוד כבר קשה לי"

"אין מה לעשות", ענה הפקיד, אשתך עובדת זה מספיק.

דוד שלי קם והלך! פשוט הלך.

עליתי לירושלים לבקר את דוד שלי! 

אחרי שבירכנו ברכת המזון, הוא סיפר לי את הסיפור, (רתחתי)"נו", אמרתי לו בכעס, "מדיניות של הממשלה בה בחרת".

זהו כנרת, בבחירות הבאות, אני בוחר אבי גבאי.

ביבי, דוד שלי עושה היסטוריה! הוא כמו רבים אחרים, ששבעו מהסאוב, הניצול, הגזל והזלזול עומדים לנטוש את הליכוד.

כבוד ראש הממשלה, דוד שלי נמנה על האנשים שמצביעים מח"ל. הליכוד שלכם עבורם זה בגין ומח"ל סטייה מהדרך זו בגידה. הוא, הוא עוזב אתכם, כי ירקתם לו להם ולהן בפרצוף.

אז למרות מה שמספרים לכם בסקרים, אם שמעתי את זה פה, בבית הירושלמי הליכודניקי השורשי הזה, אתם בהתרסקות! אתם, שגרמתם לליכודניקים השורשים לביזוי השפלה ומבוכה, אתם בהרכב הקואליציה הנוכחית, קואליציה נצלנית אגואיסטית הכי לא חברתית שיש גרמתם לליכודניקים לשבור שמאלה ... הלך עליכם!

כנרת בראשי,
0 תגובות