"הלוחם שנהרג בנו של חברי כאח"

"אחי האהוב שכיב, נעשה את כל אשר ניתן למענך ולמען משפחתך, כי לי ברור שמילים לא יכולות לנחם"

חבר הכנסת איתן כבל מספר את הסיפור האישי שלו על הפיגוע בהר הבית.

"בחדשות הודיעו על פיגוע עם נפגעים בהר הבית בעת שרעייתי ואני היינו בבוקר של הכנות לשבת. אנחנו, למודי הסבל של פיגועים והרג במאבק המתמשך להגנה על ארצינו, החלפנו ביננו מילים על מה יעשה הפיגוע הזה לעוד כמה משפחות וכיצד ישנה את חייהן לנצח. 

בעוד אנחנו שחים ביננו בעניין הגיעה שיחת הטלפון שפילחה את ליבי, טילטלה אותי ושינתה לי ולמשפחתי את שיגרת יומינו - מצידו השני של הקו היה חברי, שאדי קבלאן, שמסר לי שבפיגוע בהר הבית יש שני הרוגים ופצוע - לוחם מג״ב ממג׳אר נהרג ובן אחיו של שאדי נפצע קל. הלוחם השני שנהרג הוא בנו של חברי כאח לי שכיב שאנן, שבעת ששאדי מסר לי את הודעת האיוב הזו שכיב אפילו לא ידע שבנו נהרג. כהרף עין הפך הפיגוע לעניין אישי ומוחשי קרוב כל כך שמרסק אותך לחלוטין.

ההלווייה הייתה עצומה, אלפים הגיעו מכל רחבי הארץ לחלוק כבוד ללוחם שהיכרתי אישית - כמיל שנאן. היו נאומים והיה מטח של כבוד אבל דברי ההספד של אחי, שכיב, לבנו לא הותירה עין אחת יבשה בקרב הקהל הרב והעצום. דבריו של שכיב היו מלאי עוצמה ומלאי כאב - עמדת שם אחי שכיב מול קהל האלפים שבא לחלוק כבוד אחרון לבנך הגיבור והסבת לי גאווה ולכל שומעיך גם ברגע שאין קשה ממנו.

הדם שלי רותח והעובדה שהמחבלים הארורים הם ערבים ישראלים מוסיפה לפיגוע זווית קשה נוספת כי היא פורמת את התפרים העדינים כל כך של החיים ביננו לבין ערביי ישראל, שחובה להדגיש שרובם המכריע מבקש לחיות חיי שלום ושלווה איתנו ורובם המכריע הם אזרחים שומרי חוק. אין זו העת לדבר על כיצד יש להתמודד עם ארוע מסוג זה, אך לי ברור שיש להקדיש מחשבה כיצד לגרום למחבלים מתאבדים מערביי ישראל להבין שהמעשה שלהם עלול לפגוע גם במשפחותיהם!

אחי האהוב שכיב, נעשה את כל אשר ניתן למענך ולמען משפחתך, כי לי ברור שמילים לא יכולות לנחם ובוודאי לא יכולות לנחם הורים שקוברים את בנם - זה מנוגד לחוקי הטבע!

תנחומיי לשכיב ולמשפחתו על נפילת בנם הגיבור כמיל ולמשפחת סתאוי על נפילת בנם הגיבור האיל. איחוליי החלמה מהירה לפצועים. יהי זכר הנופלים צרור בצרור החיים".

כפיר אוחיון,
0 תגובות