"נתניהו ובובות הסמרטוטים"

נתניהו כבר מפעיל את בובות הסמרטוטים שלו, חברי הכנסת ושרי הליכוד, "לעלות להתקפה" ולדקלם כאיש אחד את הסיסמאות החבוטות החביבות עליו: "יש כאן ניסיון לא דמוקרטי להפלת שלטון מכהן שלא באמצעות בחירות".

ובכן, לא. זה לא נסיון לא דמוקרטי להפלת שלטון שלא באמצעות בחירות או כל חירטוט, סילוף, הטעייה מכוונת או שקר כלשהו אחר.

זה נסיון של הציבור לאלץ את קולקציית חותמות הגומי השיפוטיות שהצטברו כאן לעשות את העבודה שלשמה אנחנו משלמים להם. להגן על הדמוקרטיה שלנו מפני פשעים שלטוניים.

זו דרישה ציבורית ממי שאמורים להיות מנגנוני הבקרה, השיפוט והאכיפה - להציב מגבלות לכוח השלטוני חסר העכבות. להעמיד לדין שליט רקוב שמסובך באינספור פרשות פליליות. שליט החשוד בפשעים חמורים.

שליט הנגוע כנראה בשוחד, לכאורה. במעילה, לכאורה. בהפרת אמונים, לכאורה. בפגיעה בטוהר המידות, לכאורה. בשוד מיליונים או מיליארדים מהקופה הציבורית, לכאורה. בשקרים ושיבושים ובמסירת תצהיר כוזב, לכאורה. בעיסקאות בטחוניות אפלות ומפוקפקות למען בצע כסף, לכאורה.

לא רק שזה לא ניסיון לא דמוקרטי, אלא שזה שיעור חשוב בדמוקרטיה שמעבירים אזרחים הגונים ואיכפתיים לראשי המנגנון השלטוני המושחת, אשר חיבלו אנושות בדמוקרטיה שלנו.

וזה לא קורה באמצעות בחירות כי אין פה ענין של עירעור על עמדה פוליטית נבחרת בכלל. זה ענין של טיפול בפשיעה לכאורה, באמצעות העמדה לדין ותא בכלא מעשיהו. בדיוק המקום שבו תקועים אי אילו שרים לשעבר, נשיא לשעבר וראש ממשלה אחר לשעבר.

 

רונית צח,
0 תגובות