רעש תקשורתי על "פרשות נתניהו"

אפילו בסטנדרטיים ישראלים הפער בין עוצמת הכותרות והרעש התקשורתי על "פרשות נתניהו" לבין העובדות הידועות למי שטורח לקרוא את המידע עצמו מעולם לא היה גדול יותר אז בואו נעשה סדר:
1. פרשת הצוללות: היועץ המשפטי לממשלה הודיע רשמית כי נתניהו אינו חשוד בפרשה. הקלוז-אפים על הנחקרים, הכותרות האדומות הענקיות על דוד שמרון וצמד המילים האהוב על התקשורת "מקורב לנתניהו" לא יכולים לשנות את זה. 
2. דו"ח המבקר: משרד המשפטים קבע מפורשות כי "במסגרת תפקידו כשר התקשורת ראש הממשלה לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת לפני שגובשה חוות הדעת. עוד צוין כי לו היה המשרד רואה צורך בבירור מעמיק יותר אודות החלטות מסוימות, הוא היה עושה כן. מאחר שלא נמצא שיש צורך כזה, הוא לא מצא לנכון להוסיף ולתשאל את ראש הממשלה אודות שיחותיו האישיות עם מר אלוביץ'". ובמילים אחרות: דו"ח המבקר הוא חרטא. ספין. אוויר חם. וזה ממבקר מדינה שמינה לתפקיד היועץ המשפטי של משרד מבקר המדינה את חברו ושותפו של רביב דרוקר להקמת 'התנועה לחופש המידע' פרופ' יורם רבין ושפרסם דו"ח מחורטט על הוצאות מעונות ראש הממשלה שלושה שבועות לפני הבחירות האחרונות. לא יודע מה אתכם, אבל כשאני מסתכל על התמונה הכללית קשה לי להמנע מהמסקנה שמי שהיה צריך להחקר בחשד לניצול פסול של תפקידו הוא לא ראש הממשלה אלא מבקר המדינה יוסף שפירא. 
3. תיק 1000 ותיק 2000: היועץ המשפטי לממשלה הודיע לפני שבוע בכנס לשכת רואי החשבון באילת כי הנחה את המשטרה והפרקליטות "לא להותיר שום אבן בלי שנהפכה. חוקרי המשטרה ממשיכים לפעול במרץ רב לאיסוף מסמכים, גביית גרסאות מעדים, בארץ ומחוצה לה. צריך לתת להם לבצע את מלאכתם". תרגום לעברית: למרות שהפכנו כל אבן וגבינו אינספור עדויות ובחנו אינספור מסמכים אין לרשויות אכיפת החוק קייס כדי לגבש כתב אישום באיזו מהפרשות. נמשיך במלאכת הפישינג, נגבה עדויות בארץ ובחו"ל מכל מי שנפגש עם נתניהו בעשור האחרון ואולי, מי יודע, בסיעתא דשמיא ורביב דרוקר, תמצא איזו דרך להאשים את נתניהו בסעיפים קלושים. 
4. כל העובדות הללו לא מונעות את העובדה שהבליץ התקשורתי-משפטי מצליח ליירט ולסבך את מקורבי נתניהו בחקירות ובמעצרי בית על אישומים קלושים, לבודד אותו ולגרום לכך שכל אדם שחרד לשמו הטוב או לעתידו המקצועי ירתע מלעבוד בסביבת נתניהו. החונטה המשפטית-תקשורתית עובדת חזק, ביעילות ובלי רחמים. והימין שותק, כי הכותרות גדולות ולאף אחד לא נעים לצאת נגד הזרם.

ארז תדמור,
0 תגובות