יותר ילדים נמצאים בסיכון

במועצה לשלום הילד אומרים כי יותר ויותר ילדים נמצאים בסיכון: "מספרם של הילדים הנמצאים בסיכון ישיר/משפחתי גדל מאז 2001 ביותר מפי 2".

מנכ"לית המועצה לשלום הילד, עו"ד ורד וינדמן מסרה: "יש בישראל יותר מידי ילדים שעוברים גיהנום בתוך הבית שלהם עצמם, רבים מהם הם ילדים שאפילו לא יכולים לדבר או לפנות לעזרה. על פי השנתון הסטטיסטי של המועצה לשלום הילד, מספרם של הילדים הנמצאים בסיכון ישיר/משפחתי גדל מאז 2001 ביותר מפי 2 והגיע בתחילת 2016 לכ- 367,000. מניעת התעללות בילדים צריכה להיות משימה לאומית. מדינת ישראל צריכה להבטיח שמערכות ההגנה על הילדים יפעלו  באופן מיטבי, ולעבות את שירותי הרפואה לילדים והרווחה, במשאבים הנחוצים ובתקינה המתחייבת מהיקף התופעה. הדרך הטובה ביותר לעזור לילדים נפגעי התעללות היא למנוע את הפגיעה או את המשכה. רק באמצעות עירנות ואחריות חברתית, הן מצד אנשי המקצוע והן מצד הציבור בכללותו, בזכות פקיחת עיניים ואוזניים ודיווח לרשויות המתאימות, ניתן יהיה להגן על ילדים.

לפי השנתון של המועצה לשלום הילד, בשנת 2015 הופנו 43,971 דיווחים חדשים על קטינים בסיכון לטיפולם של עובדים סוציאליים. 73% מהילדים בסיכון נפגעו בידי אחראי בתוך המשפחה. באותה השנה נפתחו 4,122 תיקים בגין עבירות שבוצעו נגד קטינים במשפחה.  3,173 ילדים נפגעי אלימות ותקיפה מינית אותרו בבתי חולים ובקופות חולים, מתוכם כ-40% בגין הזנחה ומניעת טיפול וכ- 30% בגין התעללות פיזית. 476 ילדים נפגעי אלימות ותקיפה מינית אותרו בטיפות חלב בשנת 2015.
על פי מחקרים 1 מכל 5 ילדים בישראל נפגע מהתעללות בידי מבוגר".
 

יעל קיים,
0 תגובות