עידן חדש במפלגת העבודה?

עידן חדש במפלגת העבודה - עמיר פרץ תומך באבי גבאי: 

"אבי גבאי נבחר כדי להוביל את הניצחון החשוב ביותר, הניצחון מול מדיניות הליכוד. נעשה הכל כדי להבטיח את ניצחונה של מפלגת העבודה בבחירות הבאות"

 

יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי נפגש אתמול עם ח"כ עמיר פרץ לראשונה מאז הבחירות לראשות המפלגה. פרץ הודיע כי הוא מברך את אבי גבאי על היבחרו לתפקיד יו״ר מפלגת מפלגת העבודה ומועמדה לתפקיד ראש הממשלה. פרץ אומר שחברי מפלגת העבודה אמרו את דברם והוא מכבד את בחירתם.

פרץ אומר: "חבריי ואני נתייצב לצדו של אבי גבאי ונסייע לו להחזיר את מפלגת העבודה לשלטון. זהו הדבר החשוב ביותר העומד בפנינו ובפני החברה הישראלית".

פרץ מסביר את התפקיד שהוא רואה במאמץ להחלפת השלטון: "החלום שלי הוא לשנות את המציאות של העם בישראל. אסור להשלים עם המציאות הקיימת של האמא שמספרת שאין לה מספיק כסף לקנות אוכל לילדים; מציאות של החייל שנקרע בין שירות מפרך לקשיים כלכליים של משפחתו; של הקשיש שייסד את המדינה הזאת ובערוב ימיו צריך לבחור בין תרופה לפת לחם; של ניצולת השואה שעברה את הקשה מכל באירופה, השתקעה בגליל ונאלצת להתמודד עם שירותי בריאות של עולם שלישי; הנכה שעולה מהנגב לירושלים כדי לחסום כביש; הבדואים והדרוזים שמשרתים בצבא ונותנים את הכל למדינה ובסוף יום חוזרים הביתה להתמודד עם הפרדה, שיסוי, גזענות ויחס של אזרחים סוג ב'; החבר'ה הצעירים שעשו הכל נכון בחיים – לימודים, צבא, משלמים מסים, מתנדבים – ולא מצליחים למצוא דרך להקים פה בית.

המצב החברתי-כלכלי קשור באופן הדוק למצב המדיני-ביטחוני. המציאות בה עם אחד שולט בעם אחר מעל חמישה עשורים היא כר פורה לאלימות לקיטוב ולשנאה גם בתוך העם שלנו. כדי לעשות שלום נדרשת מדיניות חדשה.

דמוקרטיה אינה מילה ריקה מתוכן. היא גם אינה אמירה שמשתמשים בה רק כשנוח לך והמבחן לאמונה העמוקה בערכים הדמוקרטיים - היא לא כאשר אתה מנצח אלא כאשר אתה מפסיד".

פרץ: "דמוקרטיה היא לא כאשר אתה מנצח אלא כאשר אתה מפסיד"

על המציאות של אחרי הבחירות הוא אומר: "אני קורא לכולנו להוכיח כי בחרנו בדמוקרטיה ואנו מתייצבים כולנו כאיש אחד מאחורי יושב ראש המפלגה שניצח את הבחירות הפנימיות ועכשיו מוטלת עליו המשימה ההיסטורית לשנות. רצינו לנצח את ביבי אבל יותר מכך רצינו לנצח את המדיניות של ביבי. אבי גבאי נבחר כדי להוביל את הניצחון החשוב ביותר, הניצחון מול מדיניות הליכוד. נעשה הכל כדי להבטיח את ניצחונה של מפלגת העבודה בבחירות הבאות ומייחלים לרגע בו נרכיב ממשלה אחרת בראשותו של יו"ר המפלגה הנבחר, אבי גבאי".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות