"בנט משקר לאזרחי ישראל"

שר החינוך, נפתלי בנט, משקר לאזרחי ישראל. אין דרך אחרת לתאר את מה שקורה בשבועות האחרונים. כל יום שהציניקן הזה מכהן באחד התפקידים החשובים במדינה ומשפיע על חייהם של הדור הבא – צריך להדאיג את כולנו מאוד.

מאז שהתחילו להיחשף הסיפורים על מה שקורה בכיתות של הילדים שלנו בנט מתראיין בכל אולפן טלוויזיה אפשרי ומכריז: "הדתה שמדתה! אין הדתה במערכת החינוך". לא משנה שהצטברו עדויות רבות של תלמידים, מורים והורים מכל הארץ. לא חשוב שנתוני משרד האוצר מראים כיצד העביר תקציבי עתק לעמותות חינוך שמזוהות עם המפלגה שלו.

שר החינוך שיתף סרטון שבו נטען שיש בסך הכל כמה סיפורים קטנים על הדתה ושזו לא תופעה מערכתית. איך בנט מעז? הרי הוא יודע שזה שקר, שהצטברו כבר מאות עדויות מרחבי הארץ.

בנט גם יודע היטב שאין כאן ויכוח על לימודי היהדות - אלא על העובדה שהוא עושה במסורת שלנו שימוש ציני ומגייס אותה למטרה היחידה שחשובה לו באמת: לחזק את עצמו פוליטית, באמצעות שטיפת מוח לילדי ישראל.

אם עד עכשיו שמענו בעיקר מתלמידים והורים, אז השבוע, בחדשות 2, הציגו את סיפור הסתננות עמותות הבית היהודי אל בתי הספר הממלכתיים מנקודת המבט של המורים.

המורים שרואיינו בכתבה סיפרו שבשנתיים האחרונות מתבטלים לאורך השנה שיעורים רבים מאוד במקצועות כמו מתמטיקה, אנגלית והיסטוריה – לטובת שיעורים שמעבירים אנשים של עמותות פרטיות המזוהות עם הבית היהודי. השיעורים האלה, מעידים המורים, מלאים במסרים פוליטיים.

אז מה, בנט? עכשיו גם המורים משקרים? כולם – ההורים, התלמידים ומשרד האוצר – משקרים ורק אתה יודע את האמת?

התשובה היא לא: המורים לא משקרים והמספרים לא משקרים. כפי שהראה התחקיר המצוין של מכון מולד, מאז כניסת אנשי הבית היהודי למשרד החינוך זינק התקציב המוקדש ל"תרבות יהודית" ב-40%, כש-95% (!) ממנו זורם לעמותות שמזוהות עם המפלגה של בנט.

כך נכנסו לגני הילדים פעילויות שמוקדשות לבניית בית המקדש השלישי. כך נשלחו תלמידות חטיבת ביניים לשיעורים על "זוגיות ברוח היהדות". כך השתלטו בנות שירות לאומי על שיעורים לזכר יצחק רבין ועיוותו עובדות היסטוריות.

אל תתנו לבנט לשקר לכם: אף אחד לא מציע או רוצה לבטל את שיעורי היהדות. הדרישה שלנו היא להוציא את העמותות הפוליטיות מבתי הספר הממלכתיים ולהחזיר את השיעורים לידי מי שהעבירו אותם במשך שנים – המורים.

ביום שני הקרוב אקיים דיון בוועדת השקיפות בדרישה לפתוח בפני הציבור את כל המספרים והכספים שמאחורי המפעל הזה. הגיע הזמן ששר החינוך של מדינת ישראל יפסיק להתנהג כמו ילד בכיתה א' – ויתחיל להשיב באופן ענייני, כמו אדם מבוגר, לנתונים, לעדויות ולעובדות.

ח"כ סתיו שפיר,
0 תגובות