"אסייע לך לכבוש את השלטון"

אלה הדברים שאמר יצחק הרצוג לאבי גבאי בטקס חילופי היו"ר החדש של מפלגת העבודה:

"מאחל לך ידידי אבי גבאי, היושב ראש הנבחר ברוך הבא ואני מאחל לך הצלחה. באופן טבעי ברגע כזה יש גם עצב אבל גם מבט מפוכח לעתיד ותקווה למשהו חדש ואני מתייצב כדי לעזור ונותן לך אבי הזדמנות מכל הלב שתצליח ואסייע לך בכל דרך ככל שתרצה. אני קורא לחבריי וחברותיי בהנהגת מפלגת העבודה והמחנה הציוני לצופף את השורות ולהתייצב לצדו של אבי גבאי במאבק הגדול לכיבוש השלטון והחלפת ממשלת נתניהו והליכוד. בהצלחה.

אתה מקבל ממני כיושב ראש מפלגת העבודה, מפלגה בריאה, חזקה, יציבה, עם עשרות אלפי חברות וחברים, מאות סניפים, עשרות חוגים, הסיעה השנייה בגודלה בכנסת, יציבה כלכלית, נטולת חובות ומוכנה ובשלה להסתערות על השלטון.

אנחנו חלק משרשרת דורות, למעלה ממאה שנה שהמפלגה הזו מכתיבה מהלכים דרמטיים בחיינו. היו יושבי ראש לפנינו ויהיו אחרינו. אנחנו חלק משרשרת דורות ומורשת מפוארת ואנחנו נמשיך לשאת את המורשת הזו, מורשת חשובה מאוד לעם ישראל כדי שנוכל להמשיך לשרת את המדינה ואת הציבור באופן פרטני על כל עדותיו, גווניו, זרמיו ודעותיו כי יש לנו שליחות עצומה. להמשיך לשמור על ערכי היסוד של המפלגה, כמפלגה שחותרת לצדק חברתי, לביטחון, לשלום ולהגנה על הדמוקרטיה.

אני מודה לך אבי גבאי על קריאתך אלי עם פרסום תוצאות הבחירות להמשיך ולכהן כראש האופוזיציה בכנסת ישראל

אני מודה לך אבי גבאי על קריאתך אלי עם פרסום תוצאות הבחירות להמשיך ולכהן כראש האופוזיציה בכנסת ישראל. ישבנו אמש ושוחחנו על כך וגם כעת. לאור המצב המיוחד שנוצר שהוא מצב נדיר בו אתה ראש המפלגה ואני ראש האופוזיציה, אני נענה לקריאתך מתוך רצון אמיתי בהצלחתך. אני בטוח שנדע לפעול ביחד בשיתוף פעולה מלא, בפתיחות, בהוגנות וברוח טובה, בצורה המיטבית כדי להביא את המפלגה ואותך לשלטון המדינה.

ביממה האחרונה שוחחתי על כך עם דמויות חשובות, עם חבריי הסיעה, עם ראשי המפלגות באופוזיציה, עם שותפתנו ציפי לבני יושבת ראש "התנועה", עם יושב ראש הכנסת וכמובן איתך אבי גבאי. אעשה הכל כדי לסייע בידך ובידי מפלגת העבודה והמחנה הציוני בכדי לכבוש את השלטון".

"למדתי משמעון פרס שהמסע הפוליטי הוא מסע רב תהפוכות ומי שלא יודע לקבל תקופות של שפל לעולם לא יזכה לראות את ניצחון הדרך והמחנה"

לחברי מפלגת העבודה הרצוג אומר: "אני מבקש להודות לכל חברות וחבריי המפלגה שהלכו איתי כברת דרך ארוכה ומשמעותית. ארבע שנים, בהן פעלתי להגנה על הדמוקרטיה הישראלית בין כותלי הכנסת ומחוצה לה ולמען מדינת ישראל, בטחונה, שלומה ורווחת אזרחיה.

אני גאה שהצלחתי להביא את המפלגה להישג הגדול ביותר שידעה מאז שנות רבין הגדולות, עם 24 מנדטים ו-800 אלף פתקי "אמת" בקלפי בבחירות האחרונות. כפסע מהחלפת שלטון הליכוד ונתניהו.

בתקופת כהונתי הבראתי את המפלגה מבחינה כלכלית עם סילוק כל חובותיה, הרחבתי את שורותיה והכנסתי אליה דם חדש לטובת חיזוקה והגעה לקהלים חדשים. למפלגה כיום עשרות אלפי חברות וחברים, מאות סניפים שפרוסים בכל הארץ ועשרות חוגים, והיא תוססת ומלאת פעילות. היא התשתית האמיתית לחלופה שלטונית.

הבאתי לכיכר רבין בהחלטה של רגע כ-70 אלף אזרחים בעצרת לזכרו של יצחק ז"ל, הפעלנו את תכנית "מעגלים מתרחבים" שקירבה את מפלגת העבודה אל אוכלוסיות שמעולם לא הגענו אליהם, יזמנו את תכנית "יום ביישוב" במסגרתה אנו מגיעים ליישובים שונים לאורכה ולרוחבה של הארץ והפעלנו את "תכנית הנבחרים" להכשרת דור העתיד של ההנהגה המוניציפלית בישראל מטעם מפלגת העבודה. יצאנו בקמפיין רחב נגד תקציב המדינה, נלחמנו בוועדות ובמליאת הכנסת וחברות וחבריי הכנסת בסיעתנו חוקקו עשרות חוקים למען אזרחיות ואזרחי מדינת ישראל.

זו הייתה זכות לעמוד בראשה של המפלגה הוותיקה והשורשית ביותר בתולדותיה של מדינת ישראל. זו שהקימה ובנתה את המדינה לבנה אחר לבנה ושבראשה עמדו מנהיגים מפוארים שחרטו על דגלם לשמור על מדינת ישראל יהודית ודמוקרטית לדורות.

אני מאמין בלב שלם ומתוך קריאה מפוכחת של המציאות, כי כדי להחליף את שלטון הליכוד ונתניהו יש לפעול להקמתו של גוש פוליטי מרכזי ציוני ומתון. בדיוק כפי שהיה עם הקמת "המערך" לפני למעלה מיובל שנים. אמשיך לפעול למען המטרה הזו וכמובן לשמור על השותפות עם "התנועה" בראשות ציפי לבני במסגרת המחנה הציוני, שהוא התשתית לאותו גוש פוליטי.

למרות הנסיבות המורכבות בלשון המעטה, אני מבקש להבהיר לכולכם כי אני נשאר חייל נאמן של המפלגה ומדינת ישראל ולא הולך לשום מקום. אני מאחל הצלחה ליושב הראש שייבחר ואעמוד לצדו כל העת למען מפלגת העבודה ועם ישראל.

בדצמבר 2016 נשאתי דברים לזכרו של שמעון פרס ז"ל בוועידת המפלגה, שם אמרתי – "למדתי משמעון פרס שהמסע הפוליטי הוא מסע רב תהפוכות ומי שלא יודע לקבל תקופות של שפל לעולם לא יזכה לראות את ניצחון הדרך והמחנה."

תודה רבה לעובדי מפלגת העבודה, למזכ״לים והמנכל״ים שעבדו לצידי, לחברי המוסדות, לאנשי הכספים, הייעוץ המשפטי, המנהלה והיועצים, לאנשי לשכתי ועוזריי הנאמנים. יבואו כולם על הברכה"

אורי רבינוביץ,
0 תגובות