"כאילו לא פורסם דוח מבקר חמור מאוד"

חברת הכנסת סתיו שפיר תופסת את הראש ולא מאמינה שהסיפור הזה עדיין ממשיך: החטיבה להתיישבות הגיעה לועדת הכספים לבקש עוד כסף. הרבה כסף. שפיר אומרת: "285 מיליון שקלים מכספי המיסים שלנו. חשבתם שהפעם הם יביאו הסברים טובים? נה, למה מה קרה?"

שפיר אומרת: "כאילו לא פורסם דוח מבקר חמור מאוד על התנהלות החטיבה והאחראי עליה, השר אורי אריאל, רק לפני חודשיים; כאילו לא נחשפה כאן השיטה המושחתת שבאמצעותה דאגו אנשי "הבית היהודי" לתפור לעצמם מכרזים ולהעביר במרמה עשרות מיליוני שקלים שנועדו לפריפריה - הישר לידיהם של עסקני סמוטריץ' ובנט בישובים מבוססים במרכז הארץ כדי לעסוק בבניית האינטרסים של הבית היהודי.

כששאלתי לפני שלוש שנים שאלות בוועדת הכספים על התקציב של החטיבה - אנשי החטיבה ענו בלי למצמץ שכל הכסף הולך לפריפריה. כשביקשתי מהם פירוט תקציבי מלא, הם צרחו עלי וסלומינסקי איים להרחיק אותי מהוועדה. כשהמשכתי להתעקש לקבל את המספרים המדוייקים, חטפתי איומים מזרועותיהם הארוכות של אנשי הבית היהודי, שעשו הכל כדי להכפיש אותי ולהפחיד אותי מלהמשיך. האיומים האלה אולי עבדו על חלק מהח"כים, שפשוט ישבו שם וסתמו את הפה, אבל אני לא מוכנה לקבל את זה.

בסוף חשפנו את האמת. מסתבר שלאורך כל הדרך נציגי החטיבה ואנשי אורי אריאל בממשלה פשוט שיקרו לחברי הכנסת. קרוב למיליארד שקלים בשנה הועברו ברובם, באופן שיטתי, להתנחלויות ולעסקני הבית היהודי. כך נחשף מאוחר יותר בנתוני משרד האוצר עצמם, שנחקרו לעומק בדוח החשוב של מולד - המרכז להתחדשות הדמוקרטיה - Moladוהובילו לעמדה החריפה של המשנה ליועץ המשפטי, דינה זילבר.

ההמשך ידוע. משטרה, חקירות, רעש וצלצולים מצד אנשי הבית היהודי ולבסוף דוח המבקר.אחרי כל זה, באמת שציפיתי שהסיפור הזה יהיה מאחורינו".

שפיר: "מסתבר שלאורך כל הדרך נציגי החטיבה ואנשי אורי אריאל בממשלה פשוט שיקרו לחברי הכנסת. קרוב למיליארד שקלים בשנה הועברו ברובם, באופן שיטתי, להתנחלויות ולעסקני הבית היהודי"

שפיר אומרת: "מדינה מסודרת היתה מזמן מכניסה את המעורבים בפרשה המושחתת הזאת לכלא, ודואגת שיחזירו כל שקל שגנבו מהפריפריה.

אבל בממשלת נתניהו, לא חולפים חודשיים מאז הדוח ואנשי החטיבה מגיעים לוועדת כספים לבקש עוד כסף, שוב בלי שום פירוט על לאן הכסף עובר.

הפעם עמדנו מולם כל חברי האופוזיציה, וביחד עם מיקי רוזנטל ו Mickey Levy - מיקי לויעצרנו את ההעברה המושחתת הזאת.

תפקידה של החטיבה להתיישבות הוא לבנות ולחזק התיישבות בדרום, בצפון ובפריפריה בכל הארץ, לא לרפד את הכיסים של עסקני הבית היהודי שעושקים את המדינה. אני מבטיחה לכם שאמשיך להילחם בוועדת הכספים ובכל מקום כדי שאף שקל מכספי הציבור לא יוזרם למטרות מושחתות על חשבון הצרכים האמיתיים של אזרחי ישראל".

עדי נוי,
0 תגובות