"ג'ורג' סורוס חותר תחת ממשלות ישראל"

ברק רביד צייץ: "מה שקורה בהונגריה פשוט מפחיד. מפלגת השלטון מפיצה פוסטרים נגד המיליארדר היהודי סורוס כולל הדבקתם על רצפת קרונות הרכבת".

אכן אנטישמיות נוראה נגד יהודי תמים ופשוט שכל פשעו הוא שיש לו הרבה כסף.

רביד הפנה לכתבה שלו בהארץ, בכותרת: "ישראל קוראת להונגריה להסיר קמפיין נגד איל הון יהודי: "זורע שנאה ופחד""

נו, ישראל בכבודה ובעצמה יצאה נגד הקמפיין נגד סורוס!

רביד מצטט בכתבה הודעה חריפה שפרסם שגריר ישראל בהונגריה, יוסי עמרני, ובה טען ש"הקמפיין הזה לא רק מעורר זכרונות עצובים מההיסטוריה אלא גם זורע שנאה ופחד". בנוסף הוסיף רביד שנוסח ההודעה אושר על ידי הנהלת משרד החוץ בירושלים.

ובכן, כל הסיפור הזה מוזר מאוד. ג'ורג' סורוס, למי שלא יודע, הוא לא רק מיליארדר ולא רק יהודי. הוא גם משתמש בכספים הרבים שלו להתערב בפוליטיקה של מדינות רבות בעולם כדי לקדם את מה שהוא מבין מהחזון של מורו ורבו, קרל פופר זצוק"ל, ל"חברה פתוחה", שהוא מבין כחברה שמאלית-ליברלית. קמפיין נגד המעורבות של מיליארדר בבחירות הוא לכאורה סופר-לגיטימי, ואמנם האנטישמיות בהונגריה ידועה מאוד אבל אם כבר יש להאשים מישהו בגרימת אנטישמיות הרי זה את סורוס עצמו, שאכן מעורב עד צוואר בניסיון להמליך מלכים בהונגריה (ולעודד נהירת פליטים למדינה) ובמדינות רבות אחרות.

כשכתבתי ליגאל פלמור, שהיה במשרד החוץ והיום הוא בסוכנות היהודית, שהקמפיין נראה לי לגיטימי לגמרי ולא ברורה הזעקה של שגריר ישראל, התערב ברק רביד וכתב ש"נוסח ההודעה ופרסומה אושר על ידי לשכת ראש הממשלה. לא שמעתי שלנתניהו יש נטיות פרו-סורוסיות". רביד כתב שהוא לא כתב זאת בכתבה כי "זה מידע שהצלחתי לאשר רק הבוקר. ובכל מקרה - באופן כללי לא יוצאת הודעה של משרד החוץ בלי אישור של שר החוץ (נתניהו)".

זה באמת מוזר. זה שמשרד החוץ עושה שטויות על דעתו, אנחנו רגילים. אבל שהשטויות יאושרו על ידי משרד ראש הממשלה, ועל ידי ראש הממשלה עצמו?

זה היה ב-9:54 בבוקר. בשעה 11:30 פורסם אצל אראל סג"ל בגל"צ כי הודעת השגריר לא תואמה עם לשכת ראש הממשלה. אופס.

מה היה לברק רביד לומר על זה? "הטעו אותי לצערי. אכן לא תואמה". מעניין מי הם אלה שהטעו אותו, עד כדי כך שהוא לא בירר כמו שצריך, עם, נגיד, לשכת ראש הממשלה. סתם רעיון.

אתמול בערב התהפך הגלגל ומשרד החוץ הוציא הודעה ובה התנער מהגינוי של הקמפיין נגד סורוס, ואף אמר כי ההודעה של שגריר ישראל בהונגריה "לא נועדה בשום אופן לעשות דה-לגיטימציה לגורמים שמותחים ביקורת על ג'ורג' סורוס, אדם שבאופן מתמשך חותר תחת ממשלות ישראל שנבחרו באופן דמוקרטי וזאת על ידי מימון ארגונים שמכפישים את המדינה היהודית ומנסים לשלול ממנה את זכותה להגנה עצמית".

באמת היה זה אירוני אילו ראש הממשלה נתניהו היה יוצא נגד קמפיין שיוצא נגד מי שניסה לחתור תחתיו של נתניהו עצמו, בין השאר בכל הנוגע להסכם הגרעין עם איראן, שסורוס היה תומך נלהב שלו.

אגב, רביד צייץ את הידיעה החדשה כך: "בהוראת נתניהו: משרד החוץ חוזר בו מהביקורת על אנטישמיות בהונגריה ותוקף בחריפות את איל ההון היהודי ג'ורג' סורוס". זאת על אף שבהודעה של משרד החוץ דווקא נאמר במפורש שהגינוי הוא כלפי אנטישמיות", כלומר בניגוד מוחלט למה שכתב רביד.

כך או כך, טוב שנתניהו לקח מעט את מושכות משרד החוץ לידיו, ובאשר לברק רביד - ובכן, בפעם הבאה שתראו כותרת של רביד תחשבו בעצמכם אם להאמין לה או לא.

הלל גרשוני,
0 תגובות