סתיו שפיר מצביעה לאבי גבאי

סתיו שפיר מצביעה לאבי גבאי.

היא מסבירה: זו הדרך לניצחון בבחירות, וזו האחריות והמחויבות שלנו כדי להציל את המדינה מידיהם של פוליטיקאים קטנים שמזמן הפסיקו לדאוג לה. חברות וחברים, כמו שכולכם מבינים היטב - מפלגת העבודה זקוקה להתחדשות אמיתית כדי לעמוד במשימה החשובה הזו.

במשך הרבה זמן, אבי גבאי ראה כמה עקומה הדרך שבה מתנהלות ההחלטות החשובות ביותר על עתידה של המדינה, הן בעבודתו בתחילת הדרך במשרד האוצר, והן בהמשך כשר בממשלת נתניהו. הוא הבין נכון: שכל הקווים נחצו, שמי שמקבלים את ההחלטות הגורליות ביותר על חיינו - על בטחון ישראל, על החינוך והבריאות שלנו - עושים זאת מתוך אינטרסים הישרדותיים קטנים ודואגים לעצמם במקום לציבור הישראלי. בהחלטה אמיצה ובניגוד לרבים מקודמיו, אבי בחר באפשרות הקשה והמסוכנת - וויתר על הכיסא הנוח כדי להילחם על החזון שלו.

שמחתי כשהצטרף למפלגת העבודה ואני שמחה מאוד שהחליט להתמודד על הנהגתה. אחרי שנים ארוכות מחוץ לשלטון, אנחנו מוכרחים לערוך מחשבה מחודשת ולעשות את הדברים אחרת; לברך על הצטרפותם של כוחות חדשים, להרחיב את השורות, לצאת לשטח - ולהוכיח יום יום את כוונתנו להילחם למען הציבור הישראלי, בלי פשרות.

ישראל מתגעגעת, ממש, למנהיגים ששמים את הציבור בראש - ולא את עצמם. למנהיגים שיודעים לשרטט את הגבולות בינינו לבין היריבים הפוליטיים שלנו ובו זמנית, לחתור בכל הכוח להצטרפות של ציבורים חדשים לעשייה שלנו, יום יום. למנהיגים שמוכנים להקריב באמת בשביל המדינה.

למרות כל הקולות הציניים שבחוץ, בשנים האחרונות התהליך הזה נמצא כבר בעיצומו. רוב ציבור הבוחרים של המפלגה מורכב מאנשים אידיאולוגיים ועצמאיים שבוחרים בחברי הכנסת על סמך הרקורד הפרלמנטרי והציבורי שלהם.

אבל לצערי, יש גם מי שנלחמים ברוח החדשה הזו. פוליטיקאים מהסוג הישן שכל מה שהם מכירים זה את המחנאות העתיקה וההרסנית, את ה״שמור לי ושאמור לך״. הם פשוט חושבים שזו הפוליטיקה. אבל הם טועים. העסקנות וההתכנסות פנימה היא נחלת העבר, ומפלגת העבודה מוכרחה לצעוד אל העתיד כדי להשפיע באמת על גורל המדינה.

אחרי שיחות רבות עם אבי, אני מאמינה שאם הוא יבחר מחר, נוכל להתחיל לבנות את המפלגה מחדש לניצחון. להרחיב אותה אל מעבר לגבולותיה הנוחים ולבנות מחנה פרוגרסיבי רחב וחזק. לעמוד כאופוזיציה חזקה ובועטת שתראה לציבור יום יום את האלטרנטיבה לממשלה החשוכה הזו, ובהמשך - וזה הכי חשוב - להוביל למהפך של ממש בבחירות.

כפיר ענבי,
0 תגובות