ברק כהן נגד רקפת רוסק

מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח, גררה לבית משפט את הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן, אשר מחה נגדה בבוטות ובלשון משתלחת - והוא אולץ לשלם אלפי שקלים ורשיונו לעסוק בעריכת דין הושעה.

לא מעט אנשים מאוימים, מוטרדים, מוכים כלכלית, פיזית ונפשית מההתנהלות הבוטה וחסרת הרחמים של הממסד השלטוני והבנקאי, אבל לאף אחד מהם לא קוראים רקפת רוסק-עמינח.

לכן סבלם וייסוריהם, והעוול שנגרם להם, לרוב אינם מסתיימים בכריתת מטה לחמו של האיש שהטריד את מנוחתם או עולל להם את זה. גם על דברים הרבה הרבה יותר גרועים מזה עוברת מערכת אכיפת החוק בשתיקה גמורה.

אבל הציבור התחיל להחזיר מלחמה. חושף השחיתויות רפי רותם הצליח לאסוף מספיק כסף מהציבור הזועם כדי לתבוע את האחראים לטיוח השחיתות שחשף ולהתעמרות הממסדית בו.

מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, שעבר התעמרות קשה בעבודתו, זכה לאמונם ולתמיכתם של מאות, אשר סייעו לו לגייס עשרות אלפי שקלים למימון המשפט על תנאי העסקתו.

כך גם ברק כהן הצליח לגרום למספיק אנשים כועסים לממן אותו במשכורת חודשית קבועה ונאה, שמאפשרת לו לייחד את זמנו כדי ללמד לקח את רקפת רוסק-עמינח וחבריה.

ובניגוד ל"משרתי הציבור" שנכפים עלינו הר כגיגית בשכר מנופח, ומייצרים בעיקר ממון לכיסם ונזקים למדינה ולנו - ברק כהן באמת משרת את ציבור התומכים שהשקיע בו באהבה, וגורם לבנקאים הבכירים להזיע.

בזמן שפינו לו בכירי הבנקאים כשגרמו לאובדן פרנסתו, הוא גילה, למשל, שאפליקציית "פפר", המתיימרת לספק, עאלכ, אלטרנטיבה "מגניבה" לבנק, היא בעצם שלוחה אופורטוניסטית עלובה של בנק לאומי.

הואיל והאפליקציה נועדה בסך הכל להגדיל את ציבור הלקוחות של הבנק, ולהרחיבו לקהלים צעירים יותר, ברק כהן הסביר, בכמה צעדים פשוטים, איך לדפוק את חבורת רודפי הבצע האלה ולהוריד להם את הדירוג ברשת.

אמש קראתי אצל ברק את העידכון הבא: "עובדים ב'פפר' מסרו שהם בהיסטריה מהורדת דירוג האפליקציה בגוגל. ראו את מגמת הימים האחרונים, ומנהלים הכי בכירים התחילו לדרג. הם בהיסטריה מפעולה כזאת".

ראשית, נחמד לגלות, לשם שינוי, שיש מי שבאמת עובד בשבילנו בחשיפת זרועות החנק הארוכות של הבנקים ועוזר לנו לכרות אותן ביחד. שנית, צדק פואטי זה כיף.

רונית צח,
0 תגובות