"יש לנו מספיק צבע אדום"

בעוטף עזה מוחים על הסכנות בכבישים.

בעצומה שמופנית לשר התחבורה ישראל כץ ומנכ"ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ מוחים תושבי העוטף על "רולטת כביש" וקוראים להם לא להכריח את התושבים להשתתף ב'משחק' מסוכן זה.

 

כך נכתב בעצומה: 

שוב תאונות בצומת הכניסה לקריית החינוך, שוב גובה הכניסה לקריית החינוך שער הנגב נפגעים  אנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחכות יותר!  אנו לא יכולים להרשות לעצמנו נפגעים בנפש!

בקרית החינוך שער הנגב לומדים למעלה מ- 2000 תלמידים בבתי הספר, מתוכם כ-1000 תלמידים ממועצות שכנות ועוד 6000 סטודנטים במכללת ספיר.                                                            

צמתי הכניסה לקריית החינוך/מכללה/קבוץ גבים שבכביש 34 ומכיוון שדרות בכביש 232 מנקזים אליהם צפיפות תעבורתית, מה שמייצר פקק של כלי רכב אשר גולש כל בוקר לנתיבי נסיעה נוספים.                  

בכל בוקר נכנסים לצומת 34 ולעומת 232 אוטובוסים עמוסי ילדים ורכבים פרטיים  בדרכם לקריית החינוך .

מבנה הצומת והעומס, גורמים באופן תדיר להמתנה ממושכת למבקשים להיכנס מכביש 34 ולצאת אליו. בכל בוקר מכריחים אותנו להיות חלק ממשימה כמעט בלתי אפשרית. הניסיון לחצות את הכביש מלווה בהימור מתי הרגע הנכון לפנות ולחצות את הכביש, זאת בתוך זרם בלתי פוסק המכוניות הנוסעות (וחלקן דוהרות בכביש). בכל פעם אנו רואים  נהגים המנסים 'לגנוב' הפוגה בתוך זרם זה וחוששים  מהרגע בו  נצטרך לחזות במחזה אימה,  בתאונה איומה ההולכת ומתרחשת.  העומס הוא רב, הסיכון הוא  גדול והפתרון מחויב המציאות!  וכמה שיותר מוקדם -  ייטב לכולנו. בצומת כביש 232 אירעו מאז 2014 מעל 8 תאונות עם נפגעים.

עם כל הסיכונים להם חשופים החיים בעוטף עזה, כאשר יש לכם את היכולת לבטל סיכון ברור ומובהק ,האם לא מחויב המציאות לסכל לפחות את הסיכון הזה? האם האפשרות למנוע  אבדן חיי אדם בעוטף לא מצווים את כולנו למענה?  האם צריך לחכות להרוגים ואז לבנות צומת  מרומזר?

צומת בעוטף עזה הוא מסוכן, במיוחד שאין לנו יכולות להגן על עצמנו במצבי חרום.  חשוב לנו להדגיש כי הצומת המדובר נמצא במרחק של כ- 4 ק"מ מגבול עזה. מיותר לציין כי בעוטף עזה המציאות מכתיבה התנהלות מצילת חיים בעת אירוע חרום והתנאים בצומת אינם מאפשרים פעולות מצילות חיים ! אי אפשר לצאת מהרכב ולשכב על הכביש עם הידיים על הראש - אנו באמצע כביש ללא שוליים. בואו נתאר מצב של רק 5 אוטובוסים ומספר רכבים העומדים בפקק, "צבע אדום" נשמע, 15 שניות, אין לאן לצאת ואין אפשרות להתגונן...  אז זהו!  אנחנו לא רוצים לדמיין מצב שכזה, ובטח לא שדבר כזה יקרה!

שגרת החיים בעוטף עזה מלווים בסיכונים ובחרדות אותם לא ניתן לצפות, ולא תמיד אפשר לנטרל. כאשר יש סיכון אותו אפשר לבטל, חובה על כולנו להוריד לפחות את הסיכון הזה. אפשרו לנו לחיות בבטחה, אל תוסיפו סכנה נוספת לחיים בעוטף. 

אנו לא רוצים להיות אלו  שיעמדו בצומת עם שלטים של אמרנו שזה יקרה והתרענו לכל הגורמים, איננו רוצים להשתתף בהלוויות של אנשים שמתו מוות מיותר במקום הכי קרוב לבית, במקום בו אנו מגדלים את ילדינו.      

יש לנו מספיק "צבע אדום", לא רוצים  "כביש אדום"!!

אין מחיר לחיי אדם ולכן הקמת צומת מרומזר הוא דחוף ויפה שעה אחת קודם. אנו לא מתיימרים לטעון כי הרמזור הוא הפתרון לכל, אבל ברור כי השארת הכוונת התנועה לאלת המזל לא יכול להמשך".

 

לירן כהן,
0 תגובות