אולמרט, תם פרק

ועדת השחרורים קיצצה כצפוי בשליש את מאסרו של אהוד אולמרט. בסיוע בליץ כזה של הממסד בתקשורת ובפוליטיקה ובעולם העסקים, ועם תצלום כזה שהודלף מ"שיבא" אך פלא הוא שהוועדה לא קיצצה לו שני-שלישים. הסיכום הזמני שלי:
1) לא היה מקום לפתוח נגדו בחקירה כאילו הוא עבריין ביטחוני. הוא אינו אהוד אדיב ומרדכי וענונו.
2) ממילא לא היה מקום לפרוץ להוצאת הספרים של "ידיעות אחרונות", וזאת למרות שבשעות אלה קבע השופט כי הנושאים הביטחוניים בהם עסק מתפרסים על יותר משני הפרקים שניסה להבריח מהכלא.
3) אבל אין לקבוע כלל גורף שאסור לערוך בצו בית משפט חיפוש בהוצאת ספרים אם הכותב, למשל, היה וענונו. כדי שהוצאות ספרים לא ייהפכו ערי מקלט לעברייני ביטחון.
4) על ועדת השחרורים היה לבדוק רק את התנהלותו כאסיר, ואם היא "נקייה" למרות האזכור בהודעת הדובר אסף ליברטי כי עבר על כמה וכמה מהכללים. בהתאם לכך לקבוע אם יש מקום לשחרורו תוך קיצור שליש.
5) הרב יאשיהו פינטו הורשע בעבירות דומות והוא חולה מאולמרט והודה והתחרט ומשמש עד מדינה ולא קיבל קיצור של שליש. אז מדוע אולמרט כן? יש לי הרהורים נוגים.
6) האם אני סבור שצריך היה למנוע מאולמרט מפני שמנעו מפינטו? לא. לא מתקנים טעות בטעות. לאולמרט מגיע השליש שלו. אז ברכות, ואני מאחל לו שיסור מדרך הרע ויעשה למען הקהילה ויאמץ את "והצנע לכת", ויאריך ימים בבריאות טובה ובמעשים טובים.
(סוף)

דן מרגלית,
0 תגובות