ברכות לגרמנים על נישואי חד מיניים

ברכות לעם הגרמני על אישור נישואי חד מיניים. לצערי לא את כל לקחי השואה למדו הגרמנים, אבל לפחות את לקח שואת קהילת הלהט"ב, מסתבר עכשיו, שלמדו. הלקח הוא שמי ששולל את זכותו של אדם למשפחה על פי נטיית ליבו, שולל את חייו. לא להכיר באהבתו של אדם, לא לאפשר לאדם להקים לו משפחה על פי דרכו זה רצח ציפור נפשו של האדם, כמיהתו לקשר עמוק שמצמיח משפחה.

העולם משתנה. מדינה אחר מדינה מכירה בשינוי במושג המשפחה. השינוי הזה לא יעצור, לא יסוג לאחור, לא יכנע. הוא לא יובס בעלבונות, בהשתלחויות פומביות, בקללות, בבזיונות, באלימות, באיומים, בנפנוף כתבי קודש, בתליה בכיכרות ערים רחוקות. הוא פה לזמן רב.

האם השינוי הזה מאיים על מוסד המשפחה? ההיפך ! זאת ההזדמנות של המוסד הזה לצמוח כאשר נראה שבהרבה מקומות בעולם הוא דועך. אין פה תחרות, יש הצטרפות, והצטרפות הקהילה הלה"טבית לעולם המשפחה מחזקת את המוסד, מעשירה אותו, עוזרת להנצחתו ולא לפירוקו. לא רק זה, כל אדם שחפץ במשפחה וזוכה להקימה, הוא אדם טוב יותר להוריו, לשכניו, לעובדיו, לבני ארצו. האם השוללים הנחרצים באמת רוצים בני אדם מתוסכלים, כועסים, לא ממומשים במרחב הציבורי? למי זה טוב?

אין לי עניין להתנצח. כל הטיעונים מוכרים, תחסכו לי. כמי שנוכח בהרבה חתונות חד מיניות הריני להעיד שאין מרגשים כטקסים האלה, בגלל ההתגברות על הקושי משלב הגילוי, היציאה מהארון, ההחלטה להקים משפחה והקשיים בהקמתה. אהבות מחושלות באש הדחיה.

תנו כבוד לאנשים שמתאמצים כל כך להקים משפחה, לא גינוי ובוז ומילים רעות במסווה מילות קודש. לא לטעמכם? זכותכם. שימרו את רגשותיכם לכם ולקרוביכם. נקו את החלל המשותף מהאלימות נגד השינוי הזה באבולוציה של המשפחה האנושית. אפשרו לזה לקרות. אחרת אתם מרעילים את עצמכם בשנאה לאהבה של הזולת שאינה מתאימה לאהבתכם, וזה מהלך רגשי משונה.

לא יהיו פה נישואי גאווה בקרוב. אני יודע. עד שיבוא המשיח ויודיע שכל האהבות שוות, עוד יקח זמן. עד אז, גם אם אנחנו לא מבינים ברגש ובגוף איך גבר יכול לקיים קשר אינטימי עם גבר, ואשה עם אשה, ואפילו אם זה מדליק סלידה קדמונית, נשמח בשמחת בני ובנות הקהילה שזוכים לחיות בעידן של שינוי מבורך עבורם ועבור כל העולם.

אברי גלעד,
0 תגובות