סביבת עבודה לא נוחה לנשים

בימים האחרונים סערה מכה את עמק הסיליקון, ככל שהולכות ומתפרסמות יותר עדויות אמיצות של נשים שהוטרדו על ידי בכירים בתעשיית ההון סיכון וככל שיותר משקיעים בעמדות השפעה פורשים מתפקידם או מושעים על רקע זה. הסיפורים האלה עוד לא מגרדים אפילו את קצה הקרחון. אל תטעו - בישראל החוויה של נשים בתעשייה לא הרבה יותר טובה, גם אם עוד לא שמעתם על מקרים כאלה.

השיח הציבורי והתקשורת מרבים לדבר על היעדר נשים מתעשיית ההיי-טק, החל ממשרות הפיתוח שנמצאות בליבה ועד לתפקידי הניהול וההשקעה הבכירים שמשפיעים על דור העתיד של הסטארט-אפים. מסבירים את המספרים הנמוכים של נשים בתעשייה בכך שנשים נמנעות מלימודים של מקצועות מדעיים וטכנולוגיים, או מכך שהן מתקשות לשלב את שעות העבודה הארוכות בשנים הקריטיות גם להתקדמות בקריירה וגם להקמת משפחה.

אבל יש פיל בחדר שכמעט ולא מדברים עליו, קשה למדוד אותו כי הוא לא מדווח, אבל אני לא מכירה אישה שהיא חלק מהאקוסיסטם שלא נחשפה אליו בצורה כזו או אחרת. *ההיי-טק הוא סביבת עבודה לא נוחה לנשים*. נשים מוטרדות על בסיס יומי ונאלצות להתמודד עם סביבה שבה המגדר שלהן בולט ומורגש. זה כולל מקרים חד משמעיים של הטרדות מיניות מצד משקיעים ששולחים ידיים ליזמות שמגיעות לגייס מהן כסף באמצע פגישה. אבל גם מקרים הרבה יותר אפורים של הערות, רמיזות והתייחסויות שיכולות להתפרש כפלירטוט ספק לגיטימי או הערות שוביניסטיות, גילניות (שזה הגלגול המודרני של שוביניזם) ומקטינות - הערות שבכירים וקולגות יזהרו הרבה יותר כשהם מפנים אותן כלפי גברים. אבל זה בדיוק העניין - כשאישה נמצאת בסיטואציה

כחלק מהעבודה היא לא רוצה שיתחילו איתה ושמוקד העניין יהיה היא ולא הנושא העסקי שהפגישה נועדה לקדם. היא מצפה שינהגו בה בדיוק כפי שהיו נוהגים בגבר. ההערות וההתנהגויות האלה הופכים עבור נשים רבים את ההיי-טק לסביבה לא נוחה (ועבור חלק מהן גם מאיימת) ומקשות עליהן לשרוד בה או להתקדם. לא מאמינים? תשאלו את הקולגות שלכם איך הן מרגישות ועם מה הן מתמודדות.

אגב, זה בוודאי נכון לעוד תעשיות, אבל במקרה זו התעשייה שאני חשופה אליה יותר מכל תעשייה אחרת ושאכן מאופיינת בנוכחות נשית דלילה, במיוחד ככל שעולים בסולם הבכירות.

כשאני מדברת על המצבים האלה עם מכרים גברים וחברים מהתעשייה התגובות נעות בין הפתעה מוחלטת וזעזוע מכך שקיימות תופעות כאלה שהם לא מודעים לקיומן לבין תשובות שאומרות - ״מה חדש? ספרי לי משהו שאני לא מכיר״. אז יתכן וחלק מהאנשים באמת לא ערים ולא נחשפים להתנהגויות האלה, או לא רגישים לניואנסים, אפילו שלפעמים הם נמצאים באותו חדר שבו קורים הדברים. ואולי באמת זו תופעה נרחבת שקיימת שנים ובכל מקום. אבל זו לא סיבה לא לעצור את זה ולשנות את זה. 

אחד הצעדים הראשונים לשנות את המצב ולהפוך את ההייטק לתעשייה יותר מכילה ויותר טובה הוא לגלות אפס סבלנות למקרים האלה. זו אחריות שלכם בכל פעם שאתם עדים למקרה כזה, גם אם הוא לא מופנה כלפיכם, לא לקבל את זה.

ענבל אורפז,
0 תגובות