31 אזרחים ערבים נרצחו השנה

כפר קאסם בוערת. אזרחי ישראל הערבים חיים ומתים עם תודעת הפחד שאין מי שיגן עליהם.

311 (!!) אזרחים ערבים נרצחו מתחילת השנה. שבעה מהם בכפר קאסם. בסוף השבוע היה הרצח הכפול האחרון. רחובות היישובים הערביים הפכו לשדות קטל- מסוכן ללכת ברחוב או לשבת בבית קפה, מסוכן לילדים לשחק ברחוב. תמיד צריך להיזהר ולפחד, פן ישיג אותך כדור תועה. 

 אז איפה המשטרה אתם שואלים? היא לא מצליחה או רוצה להתמודד עם התופעה. מאז שהוקמה תחנת המשטרה בעיר, מספר הרציחות רק עלה. כל עוד ערבים רוצחים ערבים, ולא יהודים- אפשר לישון בשקט. מפכ"ל המשטרה רוני אלשייך והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן נכשלו. הם מעדיפים לצעוד בראש מצעדי דגלים בירושלים או בניו יורק, במקום להיאבק בפשיעה, במיוחד בחברה הערבית.

 לפני מספר חודשים, מיד אחרי מחדל אום אל חיראן, התקבלה בכנסת הצעתי לדיון דחוף על יחס רשויות החוק כלפי אזרחי ישראל הערבים, אבל חודשים שוועדת הפנים נמנעת מלקבוע את הדיון. בדיוק כמו ברחובות בחוץ, גם בקרב הקואליציה דם ערבים הוא הפקר.

קראו את דבריו של תושב העיר וחברי לסיעה, חבר הכנסת עיסאוי פריג':

"מוחמד טהא, נשוי טרי בן 26 הוא ההרוג השמיני מתחילת השנה בכפר קאסם, ההרוג ה-15 מאז שהוקמה תחנת המשטרה בעיר.. הכדור שהרג אותו, לא היה כדור של עבריינים, אלא הגיע מאקדחו של מאבטח אזרחי שירה במפגינים על מנת להרוג. המשטרה.. החליטה אתמול להיאבק דווקא בכוחות המשמר היישובי שהקימו צעירים בכדי לנסות ולהחזיר לתושבים את הביטחון האישי שהמשטרה לא מצליחה לספק להם.. כולי תקווה שהמשטרה תדע לחקור את התנהלות המאבטח ולהתחיל לשמור על האזרחים הערבים ולא תהפוך את הרמדאן לחודש שייזכר כחודש בו פתחה המשטרה במלחמה נגד אזרחי ישראל הערבים."

רחל עזריה,
0 תגובות