"הסכנה היא לא ישראל אלא הטרור"

"גם במדינות ערב מבינים - הסכנה היא לא ישראל אלא הטרור" - כך אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן במהלך שעת שאלות במליאת הכנסת בהתייחסו להחלטת מדינות ערב לנתק את הקשרים עם קטאר.

ליברמן הוסיף: "אין ספק שזה פותח אפשרויות לשיתוף פעולה במאבק בטרור";

בהתייחסו לעסקת הנשק של ארה"ב עם ערב-הסעודית אמר שר הביטחון: "טיפלנו בעסקה לפני שהיא נודעה לציבור. דברים כאלה צריך ללבן בפורמים סגורים ולא בצורה פומבית. תפקידנו אינו למנוע עסקאות אלא לשמר את הפער האיכותי"

במענה לשאלתו של ח"כ יוסי יונה בעניין אברה מנגיסטו. אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן: בשבי של חמאס נמצאים שני חיילים ושני אזרחים.  עד  שלא נקבל את הזכות האלמנטרית שלפחות צלב אדום יבקר את השבויים לא יהיה שינוי במצב בעזה.

בעקבות ניתוק הקשרים של מדינות ערב עם קטאר אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן: ברור לכולם, גם במדינות ערב מבינים הסכנה היא לא הציונות אלא הטרור. החשש שלהם הוא מפני טרור אסלמי קיצוני. אין ספק שזה פותח אפשרויות לשיתוף פעולה במאבק בטרור. גם מה שטראמפ מקדם הוא קואליציה נגד טרור.  מדינת ישראל יותר פתוחה לשיתוף פעולה הכדור בצד השני.

במענה לשאלתו של ח"כ מאיר כהן בעניין שימור היתרון היחסי הצבאי של מדינת ישראל בעקבות עסקת הנשק של ארצות הברית עם ערב הסעודית.  אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן: טיפלנו בעסקה לפני שהיא נודעה לציבור. צריך ללבן בפורמים סגורים ולא בצורה פומבית. תפקידנו לא למנוע עסקאות. תפקידנו לשמר את הפער האיכותי.

במענה לשאלתו של ח"כ יהודה גליק . אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן: אנחנו מנסים באופן נוקשה להפעיל את חוקי הבנייה גם על הפלסטינאים  וגם על היהודים.

במענה לשאלתו של ח"כ מיכל רוזין בעניין מאחז הבלאדים . אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן אין ספק שנוער הגבעות מכתימים את כל מפעל  ההתיישבות. צריך שולחן עגול עם כלל הגורמים; צבא, משטרה, פרקליטות ובתי המשפט.

במענה לשאלתו של ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא בעניין העומס במעברים אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן: אני יכול להצטער ולהסכים שיש  מקום לשינוי אדיר לטובת כולנו. יש היום שלוש רשויות שונות שמפעילות את המעברים.  הגשתי הצעה שתהיה רשות אחת בלבד כדי להקל במה שאפשר. ממש עכשיו הוחלט כי מעבר אלנבי  לירדן יפעל 24 שעות כדי להקל על עומס.

במענה לשאלתו של ח"כ חיליק בר בעניין אלימות חרדים כנגד חיילים אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן צריך תכנית שתכלול את כל הגופים,  פרקליטות בית משפט משטרה וצבא, שכולם ייקחו את זה ברצינות ויתייחסו לחומרה. עוד אין מספיק סנכרון כדי להתמודד עם התופעה.

במענה לשאלתו של ח"כ אברהם נגוסה מדוע לא מפסיקים את ביקור המשפחות לאסירים הביטחוניים עד ביקור הצלב האדום אצל אברה מנגיסטו  עד אמר שר הביטחון  אביגדור ליברמן יש הבדל אנחנו מדינה מתוקנת והם ארגון טרור. אנחנו חתומים על אמנות ומתבססים על ערכיים יהודיים בלי קשר לצד השני. יש יחידה שלמה במשרד הביטחון שכל מה שהם עושים זה בסוגיית הנעדרים. מהבוקר עד הלילה. לא חסכנו מאמץ. בסופו של דבר נביא את כולם חזרה לכאן. זה לא המקום לפרט את כל המגעים, אין מאמץ שלא עשינו. אין רעיון שלא בדקנו. יש כיוונים חדשים מקווה שיישא פרי.

במענה לשאלתו של ח"כ מיקי רוזנטל בעניין המלצות ועדת גורן אמר שר הביטחון, אביגדור ליברמן כי היה משא ומתן עם ארגון נכי צה"ל ונחתם  הסכם, אנחנו בדרך ליישום אבל נשארו עדיין מחסומים בירוקרטיים.

במענה לשאלתה של ח"כ מרב מיכאלי בעניין מינוי יו"ר לתעשייה האווירית לישראל שמתנהלת ללא יושב ראש לאחר פסילתו של יאיר שמיר אמר  שר הביטחון, אביגדור ליברמן כי הוא חושב שזו הייתה החלטה פסולה שנבעה משיקולים זרים.  הוא שימש פעמים כיו"ר והביא אותה להישגים, יאיר אושר פה אחד על ידי הממשלה. הפסילה מוזרה. קבלנו תשובה ארוכה ולומדים אותה. שר הביטחון והאוצר אחראים על המינוי ונעשה את ההחלטה הטובה ביותר לאדם שיוכל להוביל את התעשייה האווירית להישגים. מקווה שעד סוף השבוע הבא תתקבל החלטה בעניין יו"ר התעשייה האווירית

במענה לשאלתה של ח"כ תמר זנדברג בעניין ייצוא נשק שבאמצעותם נעשים פשעים בינלאומיים בדרום סודן ובבורמה אמר שר הביטחון אביגדור  ליברמן כי יש גופי פיקוח מאוד נוקשים לייצוא ביטחוני. צריך שלוש חתימות שר חוץ, שר ביטחון וראש הממשלה חותמים על עסקאות לייצוא ביטחוני. אנחנו שומרים על המדיניות אותה מובילה ארצות הברית, יצואנית הנשק הגדולה בעולם. גם בנושא דרום סודן מציע שנהיה מאוד זהירים בנתונים אותם משמיעים חברי כנסת. לגבי בורמה יש גופי פיקוח שעומדים בקשר הדוק עם ארצות הברית.

במענה לשאלתה של ח"כ קסניה סבטלובה בעניין מעבר כרם שלום ועולה תמונה מצערת שכמות המשאיות עלתה פי חמש כאשר ברור שכל דבר  שעובר הוא משמש את תנועת החמאס ומחזקות אותו. אתה הבטחת שתטפל בראשי החמאס אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי הוא שמח לשמוע שאלה מהסוג הזה מהמחנה הציוני ומקווה לשמוע עוד הערות מסוג זה. השר הוסיף ואמר כי העובדות לא נכונות. יש ירידה בכמות המשאיות בשנה האחרונה. יש בעיה בהכנסת סחורות לחמאס דרך מעבר רפיח דרכו נכנסות כמויות עצומות, אנחנו משתדלים להגיע להבנה עם המצרים למנוע מעבר סחורות. בסחורות המועברות דרך כרם שלום אמר השר כי אנחנו יודעים מי היא כתובת הקצה. יש התחייבות של ישראל לשיקום פרויקטים והסחורות מופנות לשם. הנהגנו משהו חדש. מי שמבריך מחרימים את המשאית ואינו רשאי לעבור יותר ומוטלים גם קנסות.

תושבי עזה בחרו בשלטון החמאס. אנחנו לא ממליכים מלכים. נחכה בסבלנו. ננהג בנחישות ועקביות

במענה לשאלתה של ח"כ עליזה לביא בעניין הצעת החוק להכרה בארוסות של חללי צה"ל שאינן מוכרות על ידי צה"ל שאף הקריאה מכתב מעדנה  סרוסי ארוסתו של חלל צה"ל הדר גולדין אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן לח"כ לביא כי היא מלווה את החקיקה ומכירה את השאלות המשפטיות המסורתיות וההלכתיות. השר הוסיף ואמר כי הוא מקווה שנמצא פתרון. מנסים לתת את התשובה הכי טובה. זה על סדר היום. מקווה שנביא גם את הפרק הזה לידי סיום.

שרית כהן,
0 תגובות