סופר פארם הפלו נשים עם חיג'אב

הועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, בראשות ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש-הרשימה המשותפת) קיימה דיון על תחקיר ערוץ 10 על אפליית מחפשות עבודה העוטות חיג׳אב ברשתות הפארם, לבקשתו של ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת).

יו״ר הוועדה פתחה: ״לאחר צפייה בתחקיר נעניתי לבקשה לקיים דיון דחוף כי גם אני מודאגת מהמצב. מודאגת, אך לא מופתעת, כיוון שנשים ערביות כבר התלוננו בפניי שהן סובלות מאפליה ואי קבלה לעבודה על רקע עטית חיג׳אב - לא רק ממעסיקים יהודים אלא גם ערביים. אומנם התחקיר עוסק במקרה ספציפי אבל התופעה רחבה הרבה יותר. בסקר תחושת ביטחון שערכה הוועדה לרגל יום האישה הבינלאומי ב-2016 שתי קבוצות דיברו על אפליה בקבלה לעבודה על רקע חזותם - גברים חרדים ונשים ערביות. אין הצדקה לאפליה כנגד כל קבוצה בשל שייכות כלשהי״.

חברי הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת), זוהיר בהלול (המחנה הציוני), עיסאווי פריג׳ (מרצ), עבד אל חכים חאג׳ יחיא (הרשימה המשותפת) הגיעו להביע את מורת רוחם מהאפליה שעלתה בתחקיר ולמחות נגדה. ח״כ עודה הוסיף: ״בנוסף לבקשתי לקיים דיון, נעתרתי לבקשת חברת סופר פארם לקיים עימם פגישה בלשכתי. בפגישה הם הציגו נתונים אודות מספר גדול של עובדים ערבים ברשת ועל זה מגיע להם ישר כוח. אנחנו מעריכים ויודעים להצביע על דברים חיוביים, אבל בתחקיר ישנה הוכחה לאפליה בוטה וישירה של נשים עוטות חיג׳אב, לפחות במקומות ספציפיים אלו וזו עבירה על החוק. צריך לנקוט בצעדים כלפי המפלים ולהיות במעקב כלפי אפלייתן בקבלה למקומות עבודה של נשים עם כיסוי ראש. מה שחשוב זו הנכונות לעבוד בצורה מקצועית ולא איך האישה או הגבר לבושים״.

עו״ד שירי לב רן לביא מנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה: ״נשים ערביות סובלות מאפליה כפולה - מגדר ולאום. נשים עוטות חיג׳אב סובלות אף מאפליה משולשת, על רקע דת. בעקבות הכתבה פנינו לרשתות הפארם להתייחסות, קיבלנו את תגובתה של ניו פארם אך טרם את תגובתה של סופר פארם. אנחנו יודעים שאפליה קיימת ופועלים למגר אותה על ידי הסברה והעלאת מודעות, אך הבעיה העיקרית היא מה עושים אחרי שזה קרה. לכן ביקשנו משתי הרשתות דין וחשבון בנוגע לסנקציות שהם נקטו בסניפים המפלים״.

מנהלת התפעול וחברת הנהלת סופר פארם, דפנה מזרחי: ״ראינו בצער רב את התחקיר ואנחנו מוקיעים את התופעה שהיא לא חלק מהשיח בסופר פארם ומהמציאות בסניפים. מנכ״ל הרשת כתב עוד באותו הלילה מייל מתנצל ובעיקר מתנער מהתופעה הזו. סופר פארם גאה בגיוון התעסוקתי שלה והדרך שלנו היא קבלה לעבודה והתקדמות על סמך כישורים בלבד. בפועל קיימנו בירור מעמיק של ההנהלה הבכירה מול הזכיינים וניהלנו עימם שיחות אישיות. מנכ״ל החברה הבהיר כי איננו מוכנים לראות תופעה זו באף דרג״.

שלומית אבני, מנהלת תחום צמצום פערים במשרד הבריאות: ״אנו רואים בתופעת האפליה תופעה פסולה. תנאי הסף היחיד לקבלה לעבודה הוא כשירות, למשל רישיון לרוקחות. אין לנו סמכות בנושא העסקה ברשתות הפארם אך אנו רואים חשיבות בעבודה בנושא יחד עם משרד המשפטים ונציבות השוויון. בשבוע הבא אנו מתחילים בכינון ועדה שעוסקת באפליה, גזענות והדרה במערכת הבריאות המשלבת מומחים ממגוון תחומים בכדי לצמצם את התופעה ככל הניתן״.

יו״ר הוועדה, ח״כ תומא-סלימאן, סיכמה את הדיון: ״לצערי הרב תופעת האפליה הולכת ומתרחבת בחברה הישראלית. כולנו, יהודים וערבים, עסקים פרטיים ומדינה, צריכים לעמוד כנגד הגל הזה, אחרת הוא ישטוף את כולנו. הגיע הזמן שנבדוק לעומק את נושא האפליה במקומות עבודה ונטפל בכך בצורה עניינית - זו עבירה על החוק ושיחה אישית אינה סנקציה. הוועדה מבקשת לקבל מסופר פארם פירוט בכתב מה נעשה בנידון ומהם הצעדים שננקטו כלפי הסניפים המפלים. כמו כן מבקשת הוועדה מנציבות השוויון לפקוח עיניים למצבים כאלו של אפליה, ולברר על ידיעה שנמסרת להם בנושא".​

שגית לוי,
0 תגובות