"מצילי חיים נידונים למוות"

אצל חמאס גם מצילי חיים נידונים למוות, תוך ניצול סיוע הומניטארי ורפואי של ישראל בכדי לקדם רצח יהודים.

כבר ב-2005, נעצרה במעבר ארז וופא בס אשר הייתה בדרכה לבצע פיגוע בסורוקה. גופה של בס היה מכוסה בכוויות עקב תאונה במטבח ביתה והיא נשלחה מעזה כמחבלת מתאבדת לרצוח את רופאיה המטפלים בבית חולים סורוקה בבאר שבע. משלחיה הניחו בביתה תחתוני נפץ על גופה ואמרו לה: ׳חבל להתפוצץ בסורוקה, יש שם הרבה ערבים. עדיף שתתפוצצי בתל השומר..׳

בס נאנסה פעמיים על ידי בן משפחה, זאת מעבר לכוויות שהיו על גופה ולאור כל זאת פיגוע ההתאבדות היה הדרך ״להזדכות״ עליה. גם תתפוצץ ותרצח יהודים, וגם תרד מעמסה מהמשפחה. ממש שתי ציפורים במכה אחת.

כך גם ראינו בניסיון הפיגוע האחרון של הברחת חומרי נפץ מעזה על ידי שתי אחיות, שאחת מהן קיבלה טיפול למחלת הסרטן בבית חולים בישראל. החמאס ניצל את הנשים הללו לרצח יהודים. זוהי לחלוטין מגמה בקרב הארגון- ניצול החלכאים והנדכאים בחברה להפקת פיגועים. ניתן רק להניח שאמירת המשלחים לבלדריות חומרי הנפץ הייתה: ׳עדיף למות כגיבורה ולא סתם ממחלת הסרטן׳.

זו כבר מסורת של טרור אך אי אפשר לומר שאין גיוון. פעם המחבלת המתאבדת נשלחה ע"י הפת״ח ואילו אתמול שתי הנשים שנתפסו נשלחו על ידי חמאס.

אנו פועלים כדי שמצב ההומניטרי בעזה ישתפר, ואילו חמאס ממשיך להשתמש בעזתים כבשר תותחים, כשהם מסתמכים על המוסריות שלנו כפלטפורמה לרצח יהודים. 

וכאן נעוץ ההבדל בינינו, אנו נמשיך להיות אנושיים, לתת סיוע רפואי ולקדש את החיים ואילו המנהיגים הפלסטיניים ימשיכו לשגר בנות ובנים של אחרים, החלשים ביותר בחברה, כדי לבצע פיגועים מבלי לבחול באמצעים.

ח"כ ענת ברקו,
0 תגובות