"מונעים שירות תחבורה שיתופית"

ח"כ אילן גילאון ממרצ מאשים: מנסים למנוע מאזרחים להתאגד ולהפעיל בעצמם שירות תחבורה שיתופית. 

הוא אומר שכבר לא מעט שנים שאנחנו נלחמים למען תחבורה ציבורית בסופ"שים וחגים. ישראל היא בין המדינות הבודדות בעולם שלא מפעילות תחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע. אפילו באיראן יש תחבורה ציבורית 7 ימים בשבוע.

גילאון אומר: "רק אתמול סיימנו לחגוג את חג החירות. חלק מהחירות הוא הזכות הבסיסית כל כך לנוע ממקום למקום בבטחה, במהירות ובלי לקרוע את הכיס. המאבק לשינוי הסטטוס קוו לובש צורות חדשות; בשנים האחרונות ביותר ויותר ערים בישראל תושבים הקימו אגודות שיתופיות במטרה לספק לתושבים את השירות הכל כך בסיסי - תחבורה ציבורית גם בסופ"שים ובחגים. 

מתברר שיש מי שמתנגד גם לזה. לח"כ מיכאל מלכיאל מש"ס לא מספיק שאין תחבורה ציבורית בשבת ושמיליוני אזרחים נאלצים להיכנס לעוצר תחבורתי, לשבור את הכיס במוניות ושרק בעלי רכבים (ששת העשירונים העליונים באוכלוסייה) יכולים להתנייד בחופשיות ממקום למקום. הוא רוצה שגם אזרחים לא יוכלו להתאגד ולהפעיל בעצמם שירות תחבורה שיתופית". 

על כך אומר גילאון: "אז אנחנו כאן כדי להגיד בצורה הכי ברורה שיש - תחבורה ציבורית בסופ"ש היא זכות ולא מותרות. תחבורה ציבורית בסופ"ש תצמצם דרמטית את מספר תאונות הדרכים של נהגים, היא תאפשר לנכדים לבקר את סביהם וסבתותיהם בחגים, היא תסייע לאזרחים לטייל ברחבי הארץ והיא אפילו תעזור לאיכות הסביבה כי היא תוריד רכבים פרטיים מהכביש לטובת אוטובוס". 

יעל צור,
0 תגובות