מה שביבי רצה להשיג

איזו בדיחה. הדחת ראשי התאגיד ופיקוח פוליטי מוגבר על גופי התקשורת – זו פשרה? זה בדיוק, אבל בדיוק, מה שביבי רצה להשיג. כחלון, בבקשה אל תיכנע. אל תקריב את האינטרסים של הציבור הרחב בשביל עוד קצת זמן סביב שולחן הממשלה.

ביבי היסטרי, מותקף בתוך הליכוד, שקוע עד צוואר בחקירות שחיתות – אין שום סיבה בעולם לציית לדרישות המופרעות שלו. כחלון הבטיח לבוחרים שלו פוליטיקה ישרה. להתקפל זה בדיוק ההפך מזה. מי שנכנע לפוליטיקאים קטנים, פוליטיקאי קטן בעצמו. מי שעוזר למושחתים, מושחת בעצמו.

אם ה"פשרה" הזאת תצא לפועל, ביבי ישיג את מה שחלם עליו. קודם כל, הוא יוכל להדיח  את ראשי תאגיד השידור. כלומר, להפחיד את כל העיתונאים שנשארים שם כדי שיחשבו פעמיים לפני שימלאו את תפקידם ויבקרו את הממשלה. שנית, הוא יוכל להקים מועצה ממשלתית לפיקוח על גופי התקשורת בישראל, כדי לשתול בראשה איזה דוד ביטן שיקבע מה תראו בטלוויזיה ומה תקראו בעיתון. ממש כמו בטורקיה של ארדואן וברוסיה של פוטין.

חוק העמותות, חוק ההדחה, חוק ההסדרה, חוק המואזין, חוק החרם, הפגיעה השיטתית בבית המשפט העליון, המתקפה על הארגונים החברתיים – אין חודש שבו מפלגת ה"מרכז" של כחלון שהבטיחה לשרת את מעמד הביניים לא התקפלה בצורה משפילה בפני ביבי והימין הקיצוני. אפילו הישג אחד בקרב על אופיה של מדינת ישראל הם לא הצליחו לרשום.

כחלון מייצג ציבור שפוי, מתון וסובלני שפשוט רוצה לחיות פה חיים נורמליים. אבל משום מה, שר האוצר בוחר להתכופף פעם אחר פעם בפני הימין הקיצוני של ביבי ובנט.

זה לא חייב להיות ככה.

כחלון, אל תיכנע. אל תפנה עורף לבוחרים שלך. אם תתקפל שוב, אולי תרוויח עוד קצת זמן בממשלה הזאת – אבל רק עד לכניעה הבאה, והיא, שנינו יודעים, כבר נמצאת מעבר לפינה

ח"כ סתיו שפיר,
0 תגובות