נתניהו נפגש עם ראשי התאגידים הכלכליים הגדולים בסין

ראש הממשלה נתניהו נפגש הבוקר עם כמה מראשי התאגידים הכלכליים הגדולים ביותר בסין; תאגידים שלכל אחד מהם מחזור של עשרות מיליארדי דולרים. בין המשתתפים: יו"ר וואנדה, יו"ר עליבאבא, יו"ר וואהה, יו"ר לנובו, יו"ר באידו.

ראש הממשלה נתניהו: "אני קיימתי עכשיו פגישה עם 11 מראשי התאגידים הגדולים של סין. חלק גדול מהם משקיע בארץ וחלק גדול גם ישקיע בארץ, זה אומר הרבה מקומות עבודה, זה אומר פיתוח עסקים, חיבור לשווקים הסיניים הגדולים. זה דבר שהוא טוב לאזרחי ישראל, זה טוב לכלכלת ישראל. אני אמרתי להם שבעולם היום יש כמה ריכוזים של טכנולוגיה, לא הרבה, ארה"ב, ישראל... וישראל פתוחה לעסקים עם סין".

ראש הממשלה הביע בפניהם את הנכונות של ישראל להמשיך להיפתח לשוק הסיני ולהגדיל את הסחר בין שתי המדינות, והציג את האטרקטיביות של ההשקעה בישראל ואת ההון האנושי הייחודי בישראל. ראש הממשלה נתניהו קרא להם לשתף פעולה עם חברות ישראליות, בישראל, בסין ובמדינות אחרות בעולם.

יחד עם ראש הממשלה נתניהו השתתפו שר הכלכלה אלי כהן, השר להגנת הסביבה זאב אלקין ושר הבריאות יעקב ליצמן.

לאחר מכן, השתתף ראש הממשלה נתניהו בפורום עסקי כלכלי המונה למעלה מ-600 אנשי עסקים ישראלים וסינים. באירוע, קרא ראש הממשלה נתניהו לאנשי העסקים הסינים לאמץ ולהטמיע טכנולוגיה ישראלית כדי להמשיך ולהעלות את רמת החיים בסין.

בפורום העסקי משתתפת המשלחת העסקית הבכירה הגדולה ביותר המונה עשרות אנשי עסקים ישראלים, ממגוון תעשיות ומחברות הפועלות בסין וחברות המעוניינות לחדור לשוק הסיני. הפורום עסקי אורגן על-ידי הנספחים המסחריים של משרד הכלכלה והתעשייה בנציגויות ישראל בסין, בו משתתפת משלחת של למעלה ממאה אנשי עסקים ישראלים, שאורגנה ע"י מכון הייצוא הישראלי. חברי המשלחת יפגשו במהלך הפסגה עם מאות אנשי עסקים סינים. בין החברות המשתתפות: נטפים, IDEE, בנק לאומי, בנק הפועלים, תנובה, נען, דן, ג׳ין ועוד.

0 תגובות