ניצחון לאדומים לפני ולנסיה

צילום: הפועל ירושלים

שלושה ימים לפני אחד המשחקים הכי חשובים שלה בשנים האחרונות, הקרב על גמר היורוקאפ מול ולנסיה, המשיכה הערב (ראשון) הפועל "בנק יהב" ירושלים את המומנטום מצהרי יום שישי עם ניצחון 80:91 על עירוני נהריה. האדומים כבר הובילו ב-19 הפרש ברבע האחרון, אבל מקבץ שלשות של סקוטי הופסון וטיירון נאש צימק לקראת הסיום. טראוויס פיטרסון נפצע בכתפו במהלך הרבע האחרון ויעבור צילומים במהלך הלילה.

האדומים העניקו מנוחה לטרנס קינסי שלא נרשם ואמארה סטודמאייר שלא התלבש, אבל הובילו בביטחה מהרגע הראשון. בר טימור שקבע שיא קריירה באסיסטים וסיים עם דאבל-דאבל ראשון בקריירה היה המצטיין במשחק, ג'רום דייסון התאושש מצמד משחקים רעים בחצי גמר היורוקאפ עם ערב גדול מעבר לקשת (6 שלשות) וגם ליאור אליהו צבר מחדש ביטחון, בעידוד הקהל שהעניק לו דחיפה מיוחדת.

נהריה לא הצליחה להרים את עצמה בזמן מההדחה מהיורופקאפ ונוצחה בפעם השלישית העונה מול האדומים מהבירה. סטוארט דגלאס היה נקודת האור, בעוד יינסי גייטס וסקוטי הופסון המשיכו את יכולת הקליעה הטובה מהמשחק נגד טלקום בון, אבל זה לא הספיק לסגולים שרדפו ללא הצלחה מהרגע הראשון.

מהלך המשחק

ירושלים פתחה עם טימור, ג'רלס, דייסון, אליהו וג'ונס, נהריה עם קיצ'ן, ברקוביץ', הופסון, שולדבראנד וגייטס. דייסון פתח את המשחק חם עם שתי שלשות, קיצ'ן והופסון השאירו את האורחת קרובה, 6:8. ג'ונס הקפיץ את הקהל בדאנק ושלשה שלישית של דייסון גרמה לאלפסי לבקש פסק זמן בפיגור 13:6. הסגולים צימקו באדיבות הופסון, אבל אליהו באסיסט וסל בכורה שמר על הפער, 12:17. נהריה החטיאה מבחוץ בעוד האדומים הלכו פנימה ועם שני דאנקים נוספים של ג'ונס וסל של אליהו ברחו לפער דו-ספרתי. שלשה של הלפרין חתמה רבע פנטסטי של ירושלים ביתרון 12:26.

שלשה של פיטרסון פתחה הפרש שיא של 15 נקודות, אבל נהריה העבירה הילוך בהגנה ועם 7 נקודות רצופות של דגלאס הורידה ל-29:21. 5 נקודות של טימור ואסיסט לאליהו החזירו את הפער לדו-ספרתי, 25:36. ג'רלס שהיה שקט עד אז התחמם עם 6 נקודות רצופות, טימור הוסיף עוד שלשה ופאול וסל של אליהו הוריד את ירושלים למחצית ביתרון 29:48.

ירושלים חזרה קצת מנומנמת מההפסקה וגייטס הוביל ריצת 0:6 של האורחים שצימקו ל-48:35. פסק זמן של פיאניג'אני העיר את שחקניו, ג'רלס מיד הגיב בשלשה וסל של אליהו קבע 35:53. הסגולים לא הורידו את הראש ואסנטי-אסרא הוריד בצוותא עם גייטס בחזרה ל-54:41. האדומים התקדמו בעיקר מהקו והתקשו להשיג סלי שדה, בעוד קיצ'ן בסל ואסיסט לשלשה של שולדבראנד (נקודות ראשונות) צימק ל-56:46. גייטס כבר הוריד לחד-ספרתי, אבל טימור שבר את שיא הקריירה באסיסט לשלשה של הלפרין והוסיף סל בעצמו, 51:62. הריצה של האדומים נמשכה עם עוד סל של טימור, ושלשה של דייסון סגרה את הרבע ביתרון 52:68.

פיטרסון פתח את הרבע האחרון בפאול וסל, אסנטי-אסרא הגיב בשלשה, 55:71. הופסון וגייטס המשיכו להילחם, אבל דייסון הפגיז את השלשה החמישית והשישית שלו והגדיל ל-61:80. דגלאס המשיך את הערב המצוין שלו ושמר את המשחק פתוח, בזמן שפיטרסון ספג מכה חזקה בכתף וירד לחדר ההלבשה. רצף שלשות של הופסון ונאש החזיר את נהריה לעניינים, 87:80 בלבד, דקה ורבע לסיום. טימור קלע פעמיים מהקו וסל של זליקוביץ' סגר עניין סופית, 80:91 בסיום.

הפועל "בנק יהב" ירושלים: דייסון 22 (6-11 לשלוש, 4-8 מהקו), טימור 19 (6-7 מהשדה, 5-6 מהקו, 6 ריבאונדים, 10 אסיסטים), ג'ונס (5-8 מהשדה, 1-5 מהקו) ואליהו (5-10 מהשדה, 4 אסיסטים) 11 כ"א, פיטרסון וג'רלס 9 כ"א, הלפרין 6, זליקוביץ' 4 (1-5 מהשדה). כן שותפו: רוזפלט, שפע ורון.

עירוני נהריה: דגלאס (7-12 מהשדה), הופסון (6-10 מהשדה, 4 אסיסטים, 4 איבודים) וגייטס (6-15 מהשדה, 8 ריבאונדים) 16 כ"א, נאש 11 (4-5 מהשדה, 7 ריבאונדים), אסנטי-אסרא 9, קיצ'ן (8 ריבאונדים, 6 אסיסטים) ושולדבראנד 6 כ"א. כן שותפו: ברקוביץ', פאוסט, נסטרנקו ובר-אבן.

 

שחר גוראל,
0 תגובות