כחלון: "מנהיגות זה ללכת עד הסוף"

נחתם הסכם שכר בין הסתדרות המורים ומשרדי החינוך והאוצר במזסגרתו יוקצו 700 מליון ₪ לשיפור בתנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד: "הסכם השכר החדש מביא בשורה בשווי של למעלה מ700 מליון ש"ח לשנה, לטובת עובדי ההוראה. נגמרו הימים שבהם הסתדרות המורים חששה להשתמש בכוחה הארגוני על מנת להשיג הישגים עבור ציבור עובדי ההוראה. 

כעת, לקראת חג הפסח, אני שמחה להיות אשת בשורה למאות אלפי עובדי ההוראה במדינת ישראל. אנו נאבקים כבר חודשים לשיפור תנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה, ובשבועות האחרונים עשינו לילות כימים ביחד עם אנשי האוצר ומשרד החינוך כדי להגיע לפריצת הדרך החשובה אליה הגענו. אני מודה לצוות המו"מ שביחד הגענו להסכם חשוב זה".

במסיבת עיתונאים עם שר החינוך אמר שר האוצר:"הממשלה הקודמת עוללה לעובדים את מה שעוללה וזרקה את זה אליי. במנהיגות צריך לעשות דברים עד הסוף", 

בהתייחס לעתידם של עובדי רשות השידור שלא נקלטו בתאגיד החדש, אמר כחלון: "לצערי יש עובדים שנפלו בין הכיסאות. אני לא צריך הטפות מוסר על חמלה. אני מתחייב יחד עם מנכ"ל האוצר והממונה על השכר לטפל בבעיות שלהם - הם לא יריבים ולא אויבים. קליטת עובדי הרשות בתאגיד תהיה מאסיבית יותר: הם לא פסולי חיתון, אני אחראי שאף עובד מהרשות לא ייזרק". 

כחלון הוסיף: "ב-5 באפריל 2014 התקבלה החלטה בממשלת ישראל לסגור את רשות השידור ולהקים את התאגיד. אני הייתי אזרח באותה התקופה. קל לקחת דברים טובים, ואת הרעים לזרוק למישהו אחר, זו שיטה מפורסמת. ציפיתי שההנהגה תעשה משהו חדש. אחרים לא לקחו אחריות, אנחנו כן ניקח אחריות".

על הסכסוך עם ראש הממשלה אמר כחלון: "מנהיגות זה ללכת עד הסוף. אני לא צריך שאף אחד יטיף לי על מוסר וחמלה. עובדי רשות השידור לא ייזרקו ולא ייפלו בין הכיסאות. ניקח אחריות על כולם".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט קרא לא לפרק את הממשלה: "המדינה צריכה יציבות ולא בחירות. יש לנו ממשלה לאומית טובה, אני קורא לכל מרכיבי הממשלה ובראש ובראשונה לראש הממשלה: בואו לא נגרור את אזרחי ישראל למערכת בחירות יקרה ומיותרת. כשראש הממשלה יחזור מסין, נשב כולנו, נמצא את הנוסחה האחראית לפתור את המשבר ולהמשיך לנהל את המדינה".

בנט הוסיף כי "כחלון הוא שר אוצר טוב, אכפת לו. אנחנו צריכים להשקיע באזרחים, לא מיליארדי שקלים בקלפיות. בואו לא נגרור את אזרחי ישראל למערכת בחירות יקרה ומיותרת, יש לנו ממשלה ימנית לאומית, בואו נחזק אותה. לא ניקח לבחירות בגלל התאגיד, אנשים לא יודעים מה זה".

אוריין שמעוני,
0 תגובות