הוכרז סכסוך עבודה ברשות השידור

הוכרז סכסוך עבודה ברשות השידור, בתאגיד השידור הציבורי, בשירות המדינה, שירות התעסוקה ובמוסד לביטוח לאומי

מההסתדרות נמסר שעל רקע המשבר המחריף ברשות השידור, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הכריז על סכסוך עבודה ברשות השידור, בתאגיד השידור הציבורי "כאן", בשירות המדינה ובתאגידים הקשורים, בשירות התעסוקה ובמוסד לביטוח לאומי.

בסכסוך שהוכרז ההסתדרות דורשת להפסיק את ההתעללות בציבור עובדי רשות השידור, להגן על תעסוקתם, לבטל את תופעת עובדי הקבלן בתאגיד, תוך מניעת העסקה של עובדים נוספים במתכונת פוגענית זו. כמו כן, ההסתדרות מלינה בסכסוך על תקינה חסרה בתאגיד שמטרתה להימנע מהעסקת עובדים בהתאם להתחייבויות.

המשבר נעוץ בהתנהלות שאינה מקובלת ביחסי עבודה קיבוציים בכלל, וביחסי עבודה קיבוציים בשירות הציבורי בפרט. ההכרזה על הסכסוך תאפשר להסתדרות ולציבור העובדים להרחיב את צעדי הסולידריות לכל מקומות העבודה במגזר הציבורי.

החל מהיום, בהנחיית יו"ר ההסתדרות ניסנקורן, ובתיאום עם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, מושבתים כל שירותי מערכת שע"מ (שירות עיבודים ממוכן) ברשות המיסים, והופסק הליך גביית המיסים במדינה. מחר (ב'), בנוסף להשבתת שע"מ, לצעדי ההזדהות מצטרפים גם עובדי רשות האכיפה והגבייה. במסגרת העיצומים, לא תהיה גביית קנסות ואגרות, ותופסק פעילות ההוצאה לפועל.

דדי שי,
0 תגובות