יש משבר קואליציוני

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מבטל את ההסכמות שהושגו עם שר האוצר, משה כחלון, לגבי תחילת שידורי התאגיד הציבורי. 

ראש הממשלה אומר: "שיניתי את דעתי בעקבות פגישה שקיימתי אתמול עם עובדי רשות השידור. בפגישה שמעתי סיפורים קורעי לב על עובדים מנוסים ומסורים שנשלחים הביתה בגלל התאגיד. כמו כן התברר בפגישה שבניגוד לנתונים של משרד האוצר, עלות המשך הפעלת רשות השידור זולה בעשרות מיליוני שקלים מעלותו של התאגיד. אז בשביל מה צריך את התאגיד?".

היום (שבת) התקיימה פגישה ביון ראש הממשלה, יו"ר הקואליציה דוד ביטן, שר התקשורת צחי הנגבי, שר התיירות יריב לוין ושרת התרבות מירי רגב, בה הוחלט כי אם מפלגות הבית היהודי וכולנו לא יפסיקו לסחוט את ראש הממשלה קיים חשש מהליכה לבחירות.

גורמים בליכוד מסרו שאתמול נפגש ראש הממשלה עם אנשי רשות השידור ומכיוון שבמהלך הפגישה שמע מהם שהם מוכנים להתייעל ויכולים לעבוד בתקציב נמוך מזה של התאגיד הוא רוצה למנוע את עליית התאגיד ולבחון את האפשרות של שילוב חלקים מהתאגיד בתוך רשות השידור.

לאחר הפגישה אמר ראש הממשלה: "נפגשתי עם עובדי רשות השידור, פגישה קורעת לב: אנשים מנוסים ומסורים שנזרקים לרחוב עבור תאגיד שידור בזבזני ללא פיקוח ציבורי. 

עובדי רשות השידור הציעו לי הצעה: למזג חלקים מהתאגיד ברשות השידור. תוכנית זו תמנע פיטורי מאות עובדים. העובדים מוכנים להמשיך להתייעל, הן בהפחתת שכר והן בפיטורים ופרישה מוקדמת. אמרתי להם שיציגו תוכנית מסודרת וכשאחזור מביקורי המדיני בסין, נפעל לקדמה".

בתוך כך, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן יכריז מחר בבוקר (א') על סכסוך עבודה שבמסגרתו יהיו צעדי סולידריות בכל המגזר הציבורי - לאות הזדהות עם עובדי רשות השידור.

מההסתדרות נמסר שכבר מחר, בתיאום עם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, תושבת מערכת שע"מ שבמסגרתה יופסק הליך גביית המסים במדינה.

יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר: "איני שותף לציניות של הפוליטיקאים בישראל, ששכחו כי מדובר במאות רבות של משפחות. אדאג לעובדים בכל החזיתות. בנוסף, לא אתן יד לקליטת עובדי קבלן בתאגיד".

בעקבות הודעת ראש הממשלה שוחחו בינהם שר האוצר ויו"ר האופוזיציה. הרצוג אומר: "ננהל מגעים לתמיכה רחבה לאי אמון קונסטרוקטיבי בתוך הכנסת הזו".

ח"כ איציק שמולי מגיב על כך: "הממשלה הזאת לא מצליחה לנהל אפילו את עצמה והכל נראה כמו גנון. מפחיד לחשוב שהחבורה הזאת אמורה לקבל הכרעות גם בנושאים גורליים למדינה ועצוב איך משחקים באופן ציני בחיים של עובדי רשות השידור והתאגיד כאחד".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות