נתניהו: "אנחנו בתהליך הידברות עם הבית הלבן"

ראש הממשלה נפגש אתמול שוב עם שליחו של הנשיא טראמפ, ג'ייסון גרינבלט.

נתניהו אומר על הפגישה: "אנחנו בתוך תהליך הידברות עם הבית הלבן והכוונה שלנו להגיע למדיניות מוסכמת של בנייה בהתיישבות. מוסכמת עלינו כמובן, לא רק על הצד האמריקאי. זה ייטיב עם מדינת ישראל, לאחר שלא היינו בתהליכים האלה שנים ארוכות. לתושבי עמונה אני חוזר ואומר: נתתי לכם התחייבות להקים יישוב חדש ואני אעמוד בהתחייבות הזאת".

בפתח ישיבת הממשלה אמר ראש הממשלה: "אנחנו בתוך תהליך של הידברות עם הבית הלבן והכוונה שלנו להגיע למדיניות מוסכמת של בנייה בהתיישבות. מוסכמת עלינו כמובן, לא רק על הצד האמריקאי. כמובן שהדבר הזה ייטיב עם מדינת ישראל לאחר שלא היינו בתהליכים האלה שנים ארוכות. לתושבי עמונה אני חוזר ואומר: נתתי לכם התחייבות להקים יישוב חדש ואני אעמוד בהתחייבות הזאת".

בפגישה הקודמת בין השניים הם ואישרו את המחויבות המשותפת של ישראל וארצות הברית לקידום שלום אמיתי ובר-קיימא בין ישראל לפלסטינים, שיחזק את ביטחונה של ישראל ואת היציבות באזור.

ראש הממשלה אמר לגרינבלט שהוא מאמין שתחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, יהיה אפשר לקדם שלום בין ישראל לכל שכנותיה, כולל הפלסטינים, ושהוא מצפה לעבוד באופן הדוק עם הנשיא טראמפ לשם מימוש מטרה זו.

גרינבלט אישר מחדש את מחויבותו של הנשיא טראמפ לביטחונה של מדינת ישראל ולמאמץ לסייע לישראלים ולפלסטינים להגיע לשלום בר-קיימא דרך משא ומתן ישיר.

הם דנו בנושא הבנייה ביו"ש בתקווה להגיע לנוסחה שתוביל למטרה לקדם שלום וביטחון. גרינבלט הדגיש שהנשיא טראמפ מעוניין מאוד בעידוד צמיחת הכלכלה הפלסטינית ולשפר את איכות החיים של העם הפלסטיני. ראש הממשלה הבטיח למר גרינבלט שהוא מחויב לחלוטין להביא לשגשוג בכלכלה הפלסטינית ורואה בכך אמצעי לשפר את האפשרות להגיע לשלום.

קודם לכן יצחק הרצוג נפגש עם ג׳ייסון גרינבלט. הוא אומר על הפגישה: "התרשמתי מעומק המחויבות שהביע בשמו של הנשיא טראמפ, לצורך להגיע להסדר ביננו לבין הפלסטינים ומהיקף המגעים שלו עם כל הגורמים המעורבים בסכסוך משני הצדדים, במיוחד במפגש הבלתי אמצעי עם אזרחיות ואזרחים הכואבים את הסכסוך ומחוייבים לשלום. תיארתי בפני מר גרינבלט את מאמציי למהלך אזורי אמיץ לפני כשנה, כדי להגיע לשלום. מאמצים שנכשלו לצערי. בנוסף פרסתי בפניו את תוכניתי המדינית שפורסמה לאחרונה. למרות כישלונות העבר, אני מברך על הניסיון המחודש של ממשל טראמפ לנסות ולהגיע להסכם שלום ביננו לבין הפלסטינים".

בפגישה עם שר החוץ של איטליה השבוע אמר ראש הממשלה:כי על הפלסטינים להפסיק את ההסתה נגד ישראל. הוא ציין בפני שר החוץ האיטלקי את האבסורד בהחלטת אונסק"ו וביקש מאיטליה להתנגד להצבעה הבאה בארגון. שר החוץ האיטלקי הדגיש את מחויבותו להגן על הקהילות היהודיות באיטליה מפני מקרי אנטישמיות.

אורי רבינוביץ,
0 תגובות