"הצעת חוק שמאזנת את התקשורת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשר האוצר משה כחלון בבקשה לדחות את תחילת השידור של התאגיד - שמיועדת לאפריל..

בערב גיבוש הקואליציה אמר נתניהו כי צריך לקחת הפוגה של חצי שנה ולמצוא את הפתרון. הוא אמר שהיום מחר תוגש הצעת חוק שמאזנת את התקשורת.

נתניהו אמר: "״אני רוצה להגיד לכם בגלוי: ההחלטה להקים את השידור הציבורי התקבלה בממשלה הקודמת, היא לא התקבלה בממשלה הזאת. ואני הייתי ראש הממשלה ואני נושא באחריות, בסוף, על החלטה שאני אומר לכם ביושר - החלטה שגויה. ורצינו לתקן אותה, כי אפשר לעשות שגיאות ואפשר גם לתקן אותן. ולצערי לא הגענו להסכמות. אני אומר את זה לאלה שמפגינים בחוץ, מפגינים שם עובדי רשות השידור: גם שגיאה אפשר לתקן, זה לא מאוחר מדיי.

אני לא יכול להבין איך 700 מיליון שקל ישארו בלי פיקוח ציבורי. אני לא מכיר דבר כזה. זה כמעט שלושת רבעי מיליארד שקל! מאות עובדים, חלקם מנוסים, ותיקים, שהולכים הביתה. וזה לא מאוחר מדיי לתקן.

אני אומר לידידי משה, בוא נשלב ידיים - בוא נעשה את התיקון הזה. לא מאוחר מדיי לתקן - במסגרת התקציב. כי העובדים מוכנים, הם אומרים לנו: אנחנו מוכנים לעשות את כל התיקונים, להצטמצם, לקצץ. לא מאוחר מדיי לתקן. מה שצריך לעשות זה לקחת הפוגה של חצי שנה, להאריך את זה ולמצוא את הפתרון. זה ראוי, זה הכרחי״.

אורי רבינוביץ,
0 תגובות