אין הרוג למטר!

אין הרוג למטר, לקילומטר או למיליארד קילומטר!

מאז שהובלתי את השימוע בוועדת הכלכלה בדבר בלימת הקטל בדרכים, אני פותח בכל יום שני בבוקר את ועדת הכלכלה עם מספר ההרוגים מתחילת השנה ועם המספר בתקופה המקבילה אשתקד.

לפי תכנית העבודה של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לשנתיים הקרובות שפורסמה בכלי התקשורת, שיטת ספירת ההרוגים בכבישים תשונה וכעת המשרד ימדוד את מספרם לפי מיליארד קילומטרים של נהיגה.

הפירוטכניקה של משרד התחבורה "לייפות" את הנתונים הקשים הוא לא הפתרון לקטל בדרכים! אין הרוג למטר, לקילומטר או למיליארד קילומטר! כל הרוג הוא עולם ומלואו למשפחתו ולחבריו, ושום שיטת מדידה לא תשנה זאת.

ביום שני הבא (20.3) אקיים ישיבת ועדה מיוחדת לבלימת הקטל בדרכים.

לישיבה זומן שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ שימסור דין וחשבון על שנת 2016 ויציג בפני הוועדה את תכניות המשרד לבלימת הקטל בדרכים לשנה הקרובה. יחד עימו יופיעו גם ראש אגף התנועה במשטרת ישראל ויו"ר הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

על שר התחבורה להפנים שהפתרון לקטל בדרכים איננו שינוי כזה או אחר בשיטת מדידת ההרוגים, אלא מדיניות חירום של מניעה המבוססת על תגבור מאסיבי ומיידי של האכיפה, טיפול לאלתר בכבישים האדומים ובמוקדי הסיכון והטמעת טכנולוגיות חדשניות בכלי הרכב.

אדגיש שלצערי הבעיה המרכזית במאבק בקטל בדרכים היא חוסר באכיפה הנמצאת בתחום הטיפול של השר גלעד ארדן, וזו באה לידי ביטוי במחסור עצום הן של ניידות והן של שוטרים המוסמכים לפעול בנושא.

ח"כ איתן כבל,
0 תגובות