לא יחקרו את התקשורת

הכנסת הפילה את ההצעה שלי להקים ועדת חקירה פרלמנטרית בעניין המתקפה של ממשלת נתניהו על התקשורת החופשית.

נתניהו מקדם חוק השתלטות על התקשורת, לא פחות מזה. הוא מציע להקים מועצה מפקחת שתשלוט על כל ערוצי הטלוויזיה והרדיו בישראל. ומי יהיו אנשי המועצה המפקחת, אתם שואלים? מינויים פוליטיים של נתניהו. יו״ר המועצה ימונה ע״י שר התקשורת, יו״ר תאגיד השידור ימונה ע״י שר התקשורת, וחברי המועצה ימונו על ידי ועדת איתור. ומי אתם חושבים שימנה את חברי ועדת האיתור? ניחשתם נכון, גם שר התקשורת.

זה אומר שפוליטיקאים יהיו אלה שישלטו ישירות בכל הערוצים המסחריים, בשידורי הכבלים והלווין, בשידור הציבורי ובכל ערוץ חדש שמוקם בישראל. החוק הזה יעמיד אותנו בשורה אחת עם מדינות דיקטטוריות בהן התקשורת אינה חופשית והתכנים המשודרים מוכתבים על-ידי המשטר. ואתם כבר יודעים איך זה עובד - ממשלה שאומרת לכם במה לצפות אחר כך גם תגיד לכם מה לחשוב.

נתניהו רוצה להפוך את התקשורת מכלב השמירה של הדמוקרטיה לפודל הפרטי שלו. עד שזה יקרה, הוא משתלח ומסית נגד כל עיתונאי שלא בא לו בטוב. שימו לב במה ראש הממשלה שלנו מתעסק - אתמול הוא הקדיש פוסט מיוחד בפייסבוק נגד עיתונאית מתאגיד השידור, שעשתה retweet לתמונה שהופיע בה מחבל פלסטיני. נתניהו יודע טוב מאוד שretweet זו לא נקיטת עמדה, ובטח שלא הבעת תמיכה. אבל העובדות לא הפריעו לו לקבוע ש״כתבת של תאגיד השמאל היללה מחבל״, וש״בתאגיד השמאל בוחרים לתת מקום לתומכי מחבלים״.

ראש ממשלה שתוקף כל יום עיתונאי אחר ושמנסה לסמן אותם כאויבי הציבור, הוא ראש ממשלה פחדן והיסטרי שאינו ראוי לתפקידו. האיש שרצה שיזכרו אותו כ״שומר ביטחון ישראל״ מתגלה כמי שעסוק בעיקר בתדמית שלו, וברדיפה אובססיבית אחרי עיתונאים. כמה קטן, ככה נמוך.

שי טלמור,
0 תגובות