בג"ץ נגד חוק הצינון

השר לשעבר אבי גבאי עתר לבג"ץ נגד יו"ר הכנסת, היועץ המשפטי לכנסת והיועץ המשפטי לממשלה, בעניין חוק הצינון.

החוק קובע כי על בכירי מערכת הביטחון המבקשים להתמודד לכנסת או לכהן כשרים בממשלה יש להמתין שלוש שנים מיום סיום תפקידם.

הבכירים שעליהם חלק החוק הם ראש השב"כ, ראש המוסד, קציני צבא בדרגת אלוף ומעלה, קציני משטרה בדרגת ניצב ומעלה ונציב שב"ס.

גבאי אומר שצריך לפתוח את הדלת למנהיגים שלא מחפשים רק להיבחר מחדש.

גבאי אומר: "הגעתי הבוקר לבג"ץ כדי להילחם על זכותו של הציבור לבחור פוליטיקאים שמשרתים את המדינה ולא את עצמם. זו הפוליטיקה שבה אני מאמין וזו שאני מוביל.

באמצעות עורכי הדין רונן אביאני וגיא בוסי, עתרתי נגד חוק הצינון, הקובע שפורשי מערכת הביטחון מחויבים להמתין 3 שנים עד שיוכלו להיכנס לפוליטיקה.

זה חוק רע. חוק שנועד להגן על פוליטיקאים שדואגים רק לכיסא שלהם. חוק שעומד בסתירה לחוק יסוד: חופש העיסוק,

חוק שנועד לחסום מהמערכת הפוליטית אנשים מצוינים, המממשים את הציונות מגיל 18 תוך סיכון חיים והקרבת חיי משפחה, חוק פרסונלי שמפלה דווקא אותם וכמובן כזה שאין בשום מדינה אחרת בעולם.

מאז שפרשתי מהממשלה אני נפגש עם אנשים מצוינים ומעודד אותם להיכנס לפעילות ציבורית פוליטית. במסגרת זאת פגשתי גם בכירים לשעבר בצבא ובמערכות הביטחון שמתאימים למערכת הפוליטית, המשוועת לאנשי בטחון ועשייה (בקבינט הביטחון של מדינת ישראל, שמונה 15 חברים, יושב רק איש בטחון אחד).

אומר מיד: זה לא ייקח יום. וזה כמובן לא הצעד היחיד הנדרש לתיקון מחלות ארוכות שנים, אך הציונות של היום היא להגיע לפוליטיקה ולתקן את הנזק שהותירו מאחוריהם הציניקנים – ואנחנו נעשה זאת צעד אחד צעד.

אני אדם עקבי בעניין, הוכחתי את התפישה כשהתפטרתי מממשלה שעסוקה בעצמה וכצעד שני לקחתי על עצמי לקדם את ביטול הסטארט אפ הפוליטי שהומצא כאן על מנת למנוע תחרות לפוליטיקאים מקצועיים. פוליטיקאים שנכנסים לאוטובוס ומיד צועקים לנהג לסגור את הדלתות.

מדינה לא אהודה במזרח התיכון לא אמורה לחסום את האנשים הכי טובים שיש לנו. הפוך גוטה הפוך, צריך לקרוא להם לבוא ולהצטרף להנהגה, לא לפחד מהם, אלא להיפך – אני רוצה לידי את האנשים הכי טובים שיש לנו. אנשים שישביחו כל מפלגה פוליטית בישראל".

אורי רבינוביץ,
0 תגובות