"ישראל מעצמת טכנולוגיה"

דברי ראש הממשלה נתניהו במסיבת עיתונאים משותפת עם מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ ומייסדי מובילאיי פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם, יחד עם שר הכלכלה אלי כהן.

"זה יום חג לכלכלת ישראל, ויום חג גם לירושלים. ישראל הופכת במהירות להיות מעצמת טכנולוגיה עולמית, וזה לא קורה במקרה. זה חזון שאנחנו מאמינים בו, גם מובילים אותו, בשילוב של כלכלה חופשית וטכנולוגיה מתקדמת. אני רוצה להבהיר שבלי המוחות של האנשים המוכשרים שיושבים סביב השולחן הזה, אני כולל גם אותך, אלי, שר הכלכלה, בלי זה, אנחנו לא נגיע רחוק, אבל בלי כלכלה חופשית עם שיעורי מס גבוהים ולא אטרקטיביים, אנחנו גם לא נגיע לשום מקום, ועם ביורוקרטיה חונקת אנחנו לא נגיע לשום מקום, ולכן אנחנו משלבים את שני הדברים כמדיניות - טכנולוגיה מתקדמת, כלכלה חופשית.

כמובן שהדבר הזה בא לידי ביטוי היום בעסקה גדולה מאוד, הגדולה ביותר בתולדות ישראל, שחברה עולמית כמו אינטל מחליטה לרכוש חברה ישראלית, לא כדי לקחת אותה, אלא כדי להרחיב אותה, כאן, ולתת לה גם את הכלים לנהל את התחום המתפתח של טכנולוגיית הרכב, רכב ללא נהג, ודברים אחרים שיתווספו לזה ללא ספק. העובדה שזה קורה כאן זו תעודת כבוד גם לכישרון שנמצא כאן, בישראל, אבל גם לאמון בישראל בכלל ככלכלה.

אנחנו בעיצומה של מהפכה עולמית, שמעתם אותי אומר את זה כבר הרבה פעמים, מהפכה של המפגש בין מאגרי נתונים גדולים, קישוריות ואינטליגנציה מלאכותית. זה מייצר תעשיות חדשות, תעשייה אחת מוכרת לכם, תעשיית הסייבר. אנחנו השקענו בזה הרבה מאוד, וישראל קיבלה עמדה מועילה, אבל עכשיו קיבלנו עמדה מובילה - מובילאיי – בתחום בשימוש דומה בתעשיית הרכב. אני מעריך שתהיינה תעשיות נוספות. החשיבות היא שישראל היא מרכז עולמי להתפתחות הזאת, וזה נותן כמה וכמה דברים. הדבר הראשון שזה נותן, זה כמובן לכלכה הישראלית, זה קודם כל נותן השקעה של מקומות עבודה שאנחנו הולכים לקבל, בירושלים עצמה, בשורה גדולה, אלפי מקומות עבודה נוספים, וזה מכניס כסף לקופת המדינה.

אני שוחחתי עם שר האוצר אתמול שאנחנו נקדם פשוט את מה שהתכוונו לעשות עוד לפני העסקה, אבל הרבה יותר קל לקדם את זה עם העסקה, וזה כמובן לגלגל חלק מהכספים הללו לכיסם של האזרחים בהפחתות מסים, וגם בדרכים אחרות.

יש כאן בשורה לצמיחה. הצמיחה היא לא יעד בפני עצמו, אבל הצמיחה היא אמצעי. באמצעות הצמיחה אנחנו מממנים בעצם את הצרכים החברתיים של אזרחי ישראל שהממשלה דואגת להם: בריאות, חינוך, רווחה - כל אלה, המימון העיקרי שלהם, שלא נדבר על הביטחון, המימון העיקרי בא מהצמיחה. וכשבאה השקעה כל כך גדולה שבעקבותיה, אין לי ספק, תבואנה השקעות נוספות, הדבר הזה מאוד מסייע לצמיחה. מפירות הצמיחה אנחנו נותנים וגם משקיעים בתקציבים החברתיים הללו. אם תסתכלו על התקציב שלנו ב-2017, הוא גדל בכל התחומים הללו לא במקרה. הוא גדל כתוצאה מזה שאנחנו צומחים. אנחנו צומחים כי אנחנו משלבים כלכלה חופשית יותר עם טכנולוגיה גבוהה.

אני רוצה לברך את פרופ' שעשוע, ואת זיו אבירם. אני חושב שהם הראו כאן חזון בלתי רגיל. אני אמרתי אתמול: "גאוניות ישראלית וגאווה ישראלית". אני רוצה לברך את חברת אינטל והעומד בראשה בשכל טוב. אני חושב שהחלטתם החלטה מצוינת, ואני חושב שהדבר הזה מיטיב עם אזרחי ישראל. אז הרבה ברכה. בריאן - מזל טוב."

0 תגובות