מרצ נגד זהבה גלאון

ועידת מפלגת מרצ דחתה את הצעתה של היו"ר, זהבה גלאון, לקדם החלת פריימריז פתוחים לראשות המפלגה.

בכינוס הוועידה, הגוף הבוחר העליון במפלגה הכולל כאלף חברים, העלתה גלאון הצעה לפיצול הבחירות לרשימה ולראשות הסיעה ולהקדמת הבחירות על ראשות הסיעה תוך החלת שיטת בחירות שתאפשר לכל מי שירצה לבחור את היו"ר תמורת תשלום סמלי, גם ללא חברות במפלגה.

זהבה גלאון מגיבה על כך בזעם: "ועידת מרצ הערב בחרה בסטגנציה ועסקנות. הלוואי שהיו לי מלים אחרות לזה. הוועידה החליטה להתנגד להצעה שלי לפריימריז פתוחים לראשות מרצ ולשמור על שיטת מועדון החברים הסגור. היה מאכזב במיוחד לראות את ח"כ אילן גילאון, רגע אחרי שהודיע שהוא מתמודד לראשות המפלגה, מצביע נגד פריימריז פתוחים. זה הזמן לשים את האינטרסים של המפלגה לפני האינטרסים האישיים".

 

גלאון אומרת: "מרצ חייבת להיפתח לציבור רחב יותר, היא חייבת לתת הזדמנות לעוד אנשים להשפיע עליה, לבחור ולהיבחר. ואני מבטיחה לכם, זה בדיוק מה שיקרה. אם מרצ לא תיפתח, היא פשוט לא תהיה. אני שומעת כל היום תומכי מרצ שאומרים לנו שאין לנו מספיק מזרחים ברשימה, אין מספיק יוצאי ברית המועצות, אין מספיק ערבים. אני שומעת אנשים חוששים להתפקד כי הם לא מבינים איך הם ישפיעו. אני לא מתכוונת להתעלם מהביקורת הזו ולקוות שיהיה בסדר.

הוועידה בחרה הערב בהתאבדות פוליטית ואני לא מתכוונת לקבל את זה. אני אביא את ההצעה לשאר מוסדות מרצ, אבל מה שקרה היום מבהיר עד כמה אני צריכה אתכם איתי. אנחנו צריכים ועידה חדשה, עם אנשים שמוכנים לשינוי, שמבינים ששינוי הוא הכרחי".

יואב חסון,
0 תגובות