מכונית אוטונומית ללא נהג

העתיד כבר כאן, בעקבות החתימה על עסקת הענק בה חברת אינטל קנתה ב-15.3 מיליארד דולר את חברת מובילאיי הישראלית, שר התחבורה ישראל כץ, בירך את חברת אינטל ומובילאיי על העסקה ששמה את ישראל במרכז הבמה של פיתוח הרכב האוטונומי ובמניעת תאונות  הדרכים.

שר התחבורה הודיע, כי ידרוש משר האוצר להשקיע את תקבולי המיסים מהעסקה ההיסטורית הזאת במלחמה בתאונות הדרכים ובהנגשת מערכות מצילות חיים לכל נהגי ישראל.

מנכ"ל מובילאי, זיו אבירם, התקשר לשר כץ והודה לו על הסיוע בקידום מערכות הבטיחות ונושא הרכב האוטונומי ומערכותיו. שר התחבורה בירך את אבירם על עסקת הענק וסיכם עמו על המשך פעילות משותפת גם בעתיד לקידום הרכב האוטונומי והמלחמה בתאונות הדרכים.

עוד הוסיף  השר כץ כי משרדו מתכוון לבצע בקרוב פיילוט במסגרתו יותקנו מערכות מצילות חיים בכלי רכב פרטיים (משומשים) מדובר על מתן הטבה באגרת הרישוי השנתית לכלי רכב פרטיים שיתקינו את שתי מערכות הבטיחות. לצורך כך הוקצו 180 מיליון שקלים, שיתפרסו על פני שלוש שנים.

החל משנת 2013 משרד התחבורה מעניק תמריצים כספיים לכלי רכב פרטיים חדשים בהם מותקנות מערכות התרעה מצילות חיים. מדובר במערכות סטייה מנתיב ושמירת מרחק. השר כץ החליט לחייב התקנת מערכות התרעה בכל רכב חדש המיובא לישראל, והודיע כי בכוונתו לדרוש מהאוצר להגדיל את התמריצים שיינתנו לכלי רכב פרטיים קיימים.

"העולם הביע אמון חסר תקדים במערכות התרעה מצילות חיים לרכב ועל מדינת ישראל לעשות הכל כדי להטמיע מערכות אלה בכל כלי הרכב בישראל על ידי תימרוץ בנקודות זיכוי ובהפחתת אגרת רישוי לרכב למי שיתקין מערכות אלה במטרה למנוע תאונות ולחסוך בחיי אדם". אמר השר כץ.

כפיר אוחיון,
0 תגובות