העסקה ישירה בלב השרון

כל עובדי הקבלן במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון הועברו להעסקה ישירה.

למעלה מ-60 עובדי הקבלן המועסקים במרכז לבריאות הנפש לב השרון הועברו להעסקה ישירה ונקלטו לשירות המדינה בטקס מרגש שנערך בהשתתפות יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. ניסנקורן אמר במעמד האירוע כי "קליטת עובדי הקבלן במערכת הבריאות נותנת תוקף למאבק הצודק אשר מחזיר את הערכים לחברה הישראלית".

יו"ר ההסתדרות הוסיף כי "אלפי משפחות שחייהן השתנו וממשיכים להשתנות בעקבות המהלך, הן העדות החיה לשינוי חברתי אמיתי. באותה נחישות שבה דאגנו להעלות את שכר המינימום בשיעור חסר תקדים ולחולל מהלכים תומכי צמיחה, נמשיך להיאבק גם על צמצום תופעת עובדי הקבלן. זה הדבר הנכון לעשות ואנו ניאבק על הכבוד האנושי של כל עובד".

עובדי הקבלן במרכז הרפואי לב השרון מצטרפים לאלפי עובדים נוספים שנקלטו להעסקה ישירה, כחלק מיישום ההסכם לצמצום תופעת עובדי הקבלן כפי שנחתם בין יו"ר ההסתדרות ניסנקורן לשר האוצר משה כחלון, ביולי 2015. תכנית ניסנקורן-כחלון כוללת מתווה רב שנתי למעבר להעסקה ישירה של עובדים במיקור חוץ ו"כתף אל כתף" לשירות המדינה והרשויות המקומיות, ולשיפור תנאי השכר של העובדים ברף הכנסה נמוך.

בטקס קליטת העובדים לקחו חלק גם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, יו"ר ההסתדרות במרחב נתניה משה סמיה, יו"ר הוועד הארצי של עובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים אלי בדש ויו"ר ועד העובדים במרכז הרפואי חנה קורצוויל.

0 תגובות