העסקה הגדולה בתולדות ההיי-טק

ענקית הטכנולוגיה אינטל רוכשת את חברת מובילאיי הישראלית ב-15 מיליארד דולר. זו העסקה הגדולה ביותר בתולדות ההיי-טק הישראלי.

אינטל עוסקת בתכנון וייצור מיקרו־מעבדים ומעגלים משולבים, כרטיסי רשת, מערכות שבבים ללוחות אם, ומוצרי תכנה.

מובילאיי נוסדה בשנת 1999 והיא מייצרת מערכות סיוע בנהיגה בטכנולוגיות המשמשות גם לפיתוח מכוניות אוטונומיות.

שווי השוק של החברה מוערך ב-10.5 מיליארד דולר.

אינטל אישרה רשמית את רכישת חברת מובילאיי בעסקת ענק המשקפת שווי חברה של 14.7 מיליארד דולר ושווי הון עצמי של 15.3 מיליארד דולר.

בהודעת הרכש נמסר: "מובילאיי היא המובילה העולמית בפיתוח ראייה ממוחשבת ולמידת מכונה, ניתוח נתונים, מיקום ומיפוי עבור מערכות סיוע מתקדמות לנהג ונהיגה אוטונומית. נוכל לספק ביחד פיתרון זול יותר ומהיר יותר למכונית אוטנומית. הטכנולוגיה שלנו שומרת על הנוסעים בכבישים, מפחיתה את הסיכונים של תאונות דרכים, מצילה חיים ויש לה את הפוטנציאל לחולל מהפכה בחוויית הנהיגה באמצעות נהיגה אוטונומית. אלגוריתמי התוכנה ושבבי ה-EyeQ®5 מנתחים את שדה הראייה כדי לחזות התנגשויות אפשריות עם כלי רכב אחרים, הולכי רגל, רוכבי אופניים, בעלי חיים, עצמים על הכביש ומכשולים אחרים".

במובילאיי מספרים על הרגע הזה שאתם שוברים שיא גינס... 

זיו אבירם, מייסד שותף, נשיא ומנכ"ל מובילאיי, את נאומו בכנס 2017 YPO EDGE אשר התקיים בונקובר קנדה, בהכרזה מפתיעה לקהל: "אני הולך לקחת אתכם למסע וירטואלי ברכב האוטונומי". בין רגע, 1867 משקפי VR חולקו לקהל לשם חווית הנסיעה ברכב ללא נהג, ולא רק זאת – בכך נקבע שיא גינס עולמי חדש למספר האנשים הגדול ביותר שהשתמשו בו זמנית במשקפי מציאות מדומה (VR)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם זיו אבירם, מנכ"ל חברת מובילאיי. ראש הממשלה נתניהו בירך את אבירם על העיסקה הגדולה ביותר בתולדות ישראל, עיסקה שמהווה גאווה ישראלית.

מנכ"ל מובילאיי סיפר לראש הממשלה שמרכז הפעילות של החברה יישאר בישראל, החברה תקים בארץ מרכז פיתוח עולמי ותקבל אחריות על כלל הפעילות הבינ״ל של המכונית האוטונומית מטעם אינטל.

ראש הממשלה נתניהו: "העסקה מוכיחה באופן דרמטי שהחזון שאנו מובילים מתממש. ישראל הופכת למרכז טכנולוגיה עולמי. לא רק בתחום הסייבר, אלא גם בתחום הרכב."

0 תגובות