סל ניצחון גדול לראד

צילום: מכבי תל אביב

ויקטור ראד, שהיה המצטיין של הצהובים לאורך כל הערב, קלע שני סלים גדולים ב-16 השניות האחרונות והעניק למחזיקת הגביע ניצחון דרמטי על האלופה מכבי "ראנד מדיה" ראשל"צ, 81:83.

החבורה של איינארס בגאצקיס חותמת את הסיבוב השני במקום הראשון, אחרי שגילתה הרבה אופי ויצאה מפיגור דו-ספרתי במחצית הראשונה. ראד היה המצטיין במשחק, קולטון אייברסון סיים עם דאבל-דאבל מרשים וגם דווין סמית' חזר מהיעדרות קצרה בליגה עם משחק טוב ויעיל. איש האנרגיות של מכבי ת"א היה יוגב אוחיון, שניצח על המהפך משני צידי ההפסקה וגם חטף כדור קריטי לשון דאוסון במצב של שוויון בשניות הסיום.

ראשל"צ חוזרת הביתה מאוכזבת מאוד אחרי עוד הפסד דרמטי. החבורה של שמוליק ברנר נראתה טוב במחצית הראשונה וגם אחרי הריצה הגדולה של הצהובים, ידעה לחזור לתמונה בעזרת רבע אחרון גדול של מאליק וויינס. צ'ארלס תומאס, כהרגלו בהיכל מנורה מבטחים, להט והשווה את שיאו העונתי וגם עידן זלמנסון נתן דקות טובות נגד האקסית. קמרון לונג שרשם הופעת בכורה סיים עם 3 נקודות ו-4 אסיסטים.

מהלך המשחק

ת"א פתחה בחמישייה עם אוחיון, סילי, לנדסברג, ראד ואייברסון, ראשל"צ עם וויינס, חנוכי, דאוסון, תומאס ומקריי. מקריי פתח טוב עם דאנק ואסיסט לכדיר, 2:4. ראד קבר שתי שלשות רצופות ופניני הוסיף אחת משלו, 6:11 לת"א. האלופה שמרה טוב בצבע ובעזרת שלשות של חנוכי ותומאס לקחה את היתרון עם ריצת 2:13 שקבעה 13:19. סילי נכנס לעניינים בהתקפה, שגב הקפיץ את האוהדים בדאנק אופייני וסמית' הוריד לנקודה בשלשה, אבל דאוסון סגר את הרבע בסל שקבע 22:25 לראשל"צ.

האורחים המשיכו לשלוט במשחק גם ברבע השני ועם 6 נקודות רצופות ברחו ל-22:31. סמית' החזיר את הצהובים עם 5 נקודות משלו, אבל שתי שלשות של דאוסון תוך חצי דקה קבעו פער דו-ספרתי, 27:37. ת"א הלכה אל ראד החם, שהשיג נקודות קלות במעבר והוריד ל-41:36 בלבד. סילי ופניני המשיכו את המומנטום והשלימו ריצת 0:10, 41:40. תומאס סגר את המחצית הראשונה בסל מריבאונד התקפה, 40:43.

פתיחת הרבע השלישי הייתה המשך לסיום המחצית הראשונה. אוחיון השלים מהפך עם 4 מהירות, ראד נכנס למהלכי השבוע עם גג ענק על כדיר ואייברסון ופניני חתמו ריצת 2:21 מהקו, 43:51. וויינס וכדיר קטעו את הבצורת, אבל אוחיון דחף את הצהובים קדימה בכל הזדמנות וראד מבחוץ קבע 48:57. דאוסון קלע שלשה חשובה, תומאס וזלמנסון הוסיפו סלים בצבע ושלשה של וויינס הורידה ל-61:60 בלבד. סל של לנדסברג ושתי קליעות עונשין שלו חתמו את הרבע ביתרון 60:65.

תומאס קלע סל יפה בסיבוב, שגב ענה בדאנק מרשים, 62:67. וויינס דחק סל ממצב קשה ולונג בנקודות בכורה בארץ הקודש השווה בשלשה, 67:67. סמית' מנע מהפך בחסימה גדולה על לונג ושלשה ואייברסון מחצי מרחק הגדיל ל-67:72. וויינס קבר שלשה ואחרי קליעת עונשין של אייברסון צימק בחדירה נפלאה, 73:72. ראד קבר שלשת קלאץ', תומאס השווה בשתי קליעות רצופות בנפילה, 76:76. סמית' ודאוסון החליפו איבודים ואוחיון בחדירה אדירה קבע 76:79 בכניסה לדקה האחרונה. וויינס הוסיף עוד סל מרשים, ראד ענה בקליעה עם הלוח, 78:81, 16 שניות לסיום. ברנר ביקש פסק זמן, הכתומים חיפשו את וויינס שבהטעיה גדולה השתחרר וקבר שלשה, 81:81, 7 שניות לסיום. בגאצקיס שוב שם את הכדור בידיים של ראד, שחדר עד לטבעת, קלע וגם סחט עבירה, 0.9 לסיום. את העונשין הוא החטיא בכוונה והזמן אזל, 81:83 בסיום.

דורון עופרי,
0 תגובות