התרגיל עם חוק התקשורת

את התרגיל שנתניהו עושה עם חוק התקשורת החדש עוד יילמדו בקרמלין.

השבוע גילינו שנתניהו מקדם הצעת חוק שנועדה לתת לו שליטה מוחלטת על כל כלי התקשורת בישראל. מתאגיד השידור הציבורי ישאר שלד בלבד, גל״צ תוכפף לשליטת נתניהו, וכל שאר כלי התקשורת יהיו נתונים בצורה כזו או אחרת לחסדיו.

אני מזכירה לכם שנתניהו נמצא בניגוד עניינים חמור עם רוב כלי התקשורת בישראל. ארנון מילצ׳ן, מבעלי ערוץ 10, עומד בלב חקירת ״תיק 1000״; נוני מוזס, מו״ל ידיעות אחרונות, מצוי בלב חקירת ״תיק 2000״; ושאול אלוביץ׳, מקורבו של נתניהו, שולט ב״יס״ וב״וואלה!״. אבל כל זה לא עוצר את נתניהו מלתפור לעצמו חוק שיאפשר לו להכתיב תכנים, לצ׳פר מקורבים ולהעניש אויבים?

פעם אפשר היה לומר שלליכוד יש איזושהי אידיאולוגיה. כל מה שנותר מהאידיאולוגיה הזו היום זו השאלה איך לעשות את ראש הממשלה שמח. נתניהו בחקירות? בליכוד יציעו חוק שיאסור לחקור ראש ממשלה; נתניהו לא אוהב תקשורת חופשית? בליכוד יציעו חוק שיסדר את הבעיה הזו. 

האמת היא שמדובר באחת מהצעות החוק המפחידות שהיו כאן. אף דמוקרטיה לא יכולה לשרוד כשהתקשורת שלה מוכתבת מלמעלה; כשעורכים מתקשרים לפוליטיקאי הממונה כדי לבדוק אם ראש הממשלה אוהב את הכותרת. וזו חלק ממגמה ארוכה של ניסיון להחליש כל מוסד שתפקידו לבקר את השלטון. 

פניתי ליועץ המשפטי לממשלה וביקשתי שיפעל בכל הכלים העומדים לרשותו כדי לבלום את הצעת החוק המסוכנת הזו. מחריד לראות את החוק הזה ומחריד עוד יותר לראות איך אפילו השותפות הקואליציוניות מוכנות לקדם אותו. העיקר עוד יום בכיסא, ולעזאזל הכל.

ח"כ זהבה גלאון,
0 תגובות